Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

Wyniki Ankiet


Jak się zachowasz?


Spotkany nad wodą wędkarz, z twego koła PZW, chce zabrać niemiarową rybę (lub rybę w okresie ochronnym) naruszając regulamin:

zwracasz mu uwagę i żądasz wypuszczenia ryby - 68% 479 głos(y)(ów)
udajesz, że tego nie widzisz - 16% 109 głos(y)(ów)
żądasz okazania legitymacji wędkarskiej - 2% 12 głos(y)(ów)
wzywasz odpowiednie służby - 5% 34 głos(y)(ów)
składasz doniesienie w kole - 5% 33 głos(y)(ów)
podejmujesz inne działania, jakie napisz w komentarzu - 5% 36 głos(y)(ów)
Liczba oddanych głosów: 703


Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
jak sie zachowasz
Marek Czuwała 17.3.05 11:09
Na rybki zawsze jade z kolegą, a jego postura wyraż wiele i zawsze kiedy mamy problem z kłusolem, mija minuta i już nie mamy z nim problemu :))))
Morderca
Tomasz Hołoga 12.3.05 17:19
Dzwonie do kolesia i najpierw wędkarz dostanie [---] potem zlamiemy mu kija a rybe niech sobie zatrzyma
Podejmuje natychmiast odpowiednie działania
Darek Drab 07.3.05 21:09
W związku z tym, że posiadam legitymacje straznika SPR odrazu reaguje na wszelkiego rodzaju odhylenia od regulaminu amatorskiego połowu ryb i nie ma tu żadnego zlituj się, nawet jeśli byłaby to nawet osoba z mojej rodziny czy przyjaciół. Sprawę odrazu kieruje do Zaraządu Koła a koło przekazuje ja dalej. A już najnbardziej jestem uczulony na nieprzestrezganie czystości na łowisku, brania niewymiarowych ryb czy łowienie ich w okresie ochronnym. Tak więc ten kto nad wodą łamie prawo na moich oczach nie ujdzie z tym na sucho:)
     Odp: Podejmuje natychmiast odpowiednie działania
Dominico Bomboni 08.3.05 22:54
    
to z pewnością nie masz przyjaciół;)
jak sie zachowasz
Jurek Śloński 06.3.05 13:20
JEDEN RAZ ZDARZYLO MI SIE DOPASC GOSPODARZA WODY NA KLUSOLSTWIE. POWIADOMILEM O TYM FAKCIE SWOJE KOLO I CO INIC..... RECE CZASAMI OPADAJA...
     Odp: jak sie zachowasz
Dariusz Piątak 06.3.05 14:32
    
To standard. Ręka rękę myje.
Ryby nie wymiarowe
Tri Le Thanh 28.2.05 21:19
Jeśli widzę, że ktoś zabiera nie wymiarowe ryby to stram się powiedzieć, iż szkoda tych ryb.Do jedzenia jest mało co a może nam rośnie na "byka".Moim prywatnym zdaniem, ktoś zabiera ryby niewymiarowe wie dlaczego ?! Najgorszi jednak ci którzy je sprzedają !
REAKCJA
Mariusz (poufne) 28.2.05 01:10
PODEJMUJE INNE DZIAŁANIA.
LEGITYMUJĘ TĄ OSOBĘ A NASTĘPNIE INFORMUJĘ JĄ ŻE :
naruszyła przepis ustawy o rybactwie śródlądowym : art.27.st.1.pkt.2 w zw z art.8.ust.1.pkt2.lub 3 w zależności od wykroczenia (pkt.2 - wymiar ochronny; pkt.3 - okres ochronny) i proponuję mandat karny zgodny z taryfikatorem (pkt.2 - 100 zł;pkt.3 - 200 zł;lub 300 zł za pkt.2 i 3) oczywiście osoba ta ma prawo odmowy przyjęcia mandatu lecz gdy odmówi zostanie skierowany przeciwk niej Wniosek do Sądu Grodzkiego przy Sądzie Rejonowym pod który podlega dany teren.
Zapomniałem dodać, jestem funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej i dlatego mam możliwość a nawet obowiązek takiej reakcji na tego rypu precedens.
Choć nie wszyscy mogą tak postąpić,to nie powinni udawać bohaterów lub że nie widzą tylko poprostu powiadomić Policję to nic nie kosztuje!
     Odp: REAKCJA
Andrzej Radzio 11.3.05 20:05
    
a policja sprawe oleje...
     Odp: REAKCJA
Krzysztof.Krzemiński 07.3.05 01:43
    
To fajne co piszesz.Ale powiadomienie policji nic nie da bo pewnie powiedzą że nie ma radiowozu i mogą przyjechać za 3 godziny.Nimniejszym zgadzam się że trzeba reagować i staram się to robić.Ale czasem przypomina to walke z wiatrakami.Najlepiej zebrać się w paru kolegów i innymi metodami wybić jegomościowi takie zabawy z głowy.Pozdrawiam.
     Odp: REAKCJA
Jarek Łozak 28.2.05 12:16
    
No widzisz!! Ty jestes funkcjonariuszem, ale 95% z nas to zwykli wędkarze. Nawet jeżeli podejdziesz do gościa i powiesz o co chodzi to zanim przyjedzie policja(jeżeli wogóle przyjedzie)to on se spokojnie może odejść i wtedy nic mu nie zrobisz. Przecierz nie można go siłą zatrzymać, a jak ci się uda to wyjdzie na to, że to co on zrobił to mała szkodliwość społeczna, ale za to ty pójdziesz siedzieć za naruszenie godności osobistej, uszczerbku na zdrowiu...itp. Niestety taka jest rzeczywistość, a jedynym wyjściem jest danie wędkarzom większej swobody kontroli samych siebie i dużo częstszych kontroli straży rybackiej. PS. zwłaszcza nad Bugiem!!!!!!
cenzura :)
Maciek Jagodziński 27.2.05 18:24
prawy prosty lewy sierp kolanko kop w dupe i wpada z ryba do wody.... malo humanitarne ale napewno by poskutkowalo.
Bezradność!
Grzegorz Laskowski 25.2.05 22:26
Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to zależy od sytuacji. Jestem młodym człowiekiem, więc raczej nie będę groził i rozkazywał osobie starszej ode mnie o kilka czy kilkanaście lat, a zwłaszcza komuś, kto jest większy i silniejszy, a do tego wygląda jak typowy rzeźnik ;) Mogłoby się to skończyć nie przyjemnie, nie tylko dla ryby, ale równie dla mnie. Z reguły staram się ograniczać do zwykłych upomnień, ale staram się to robić, że tak powiem subtelnie;)
Nie chodzę na ryby, żeby się tłuc z jakimś debilem, tylko po to żeby odpocząć, zrelaksować! Co nie znaczy, że jest mi wszystko jedno czy ktoś porywa niewymiarki, jak każdego wędkarza wku[beep!]ją mnie takie sytuacje, a najbardziej bezradność.
Interwencja.
Robert Hamer 25.2.05 06:42
W moim przypadku, różnie to bywa. Jak mnie coś wkurzy, to wystartuje nawet do groźnie wyglądającego typa. Z cienkimi bolkami lepiej przeprowadzić rozmowę ostrzegawczą, bo to da lepszy skutek niż skierowanie wniosku. Czasem interwencja wiąże się z wywołaniem ostrego konfliktu w kole, to oznacza wyjazdy do ZO na posiedzenia Sądu Organizacyjnego. Droga do ukarania w PZW jest długa i kręta, a przywiązanie decydentów, do płacących składki, WIELKIE.
udaje że tego nie widzę
Dominico Bomboni 24.2.05 21:36
Niestety zapewne udaje , że tego nie widzę. Czasy mamy jakie mamy i jak ktoś jawnie łamie przepisy to należy się spodziewać , że jest zdolny do wielu innych rzeczy , nigdy nie ma się pewności czy taki ktoś na zwrócenie uwagi nie zareaguje wyciągnięciem noża lub innej broni i jej użyje. Oczywiście w takiej sytuacji jak się widzi nie poszanowanie dla przepisów w głowie krążą różne myśli , jednak wędkarstwo ma być relaksem więc najprostszym sposobem jest udać , że się tego nie widzi i patrzeć cierpliwie na swój spławik < przykre ale szczere
ankieta
Sławomir Januszewski 24.2.05 12:20
Zazwyczaj staram się tłumaczyć ,że niewymiarowa , że nie wolno , że to szkoda itp. zazwyczaj słyszę , że tu i tak większych nie ma ,że jak on nie weźmie to i tak rybak czy inny wędkarz wyłowi , a w ogóle taki mały np szczupaczek jest najlepszy szczególnie z masełkiem w środku. Nie kłóce się nie żądam wypuszczenia , po nie danej interwencji odchodzę . Wezwać i tak nie ma kogo.
Co zrobię?
Andrzej Trembaczowski 24.2.05 10:53
Nie znam osobiście wszystkich członków mojego koła (jest ich około 600), poza tym nad wodą mogę spotkać też innych wędkarzy.
Co zrobię w opisanej sytuacji?
Zwrócę uwagę i zażądam wypuszczenia ryby.
Jeżeli to nie odniesie natychmiastowego skutku, wtedy postaram się o skierowanie sprawy do Sądu Koleżeńskiego. Muszę znać nazwisko tego "wędkarza" i muszę postarać się, by opis zdarzenia był udokumentowany. Tu potrzebna jest pomoc drugiego świadka zdarzenia.
Każdy wędkarz członek PZW ma prawo wylegitymowania drugiego wędkarza członka PZW. Nie pamiętamy o tym i nie korzystamy z tego. Zacznijmy. Ktoś, kto jest w porządku nie będzie miał nic przeciwko pokazaniu legitymacji i złowionych ryb.
Jeżeli facet się stawia, korzystam z telefonu (straż lub policja).
Postaram się dalej przypilnować sprawy.
Andrzej
p.s.
Działania nieformalne odebranie sprzętu, szrpanina itp. Jeżeli gość się stawia i jeżeli mamy taką możliwość (przewaga liczebna) można go zatrzymać i zatrzymać sprzęt i rybę, ale trzeba wezwać straż czy policję, bo to oni mają prawo do interwencji. Najlepiej policję, która sporządzi protokół, an podtsawie którego można dalej coś zrobić
     Odp: Co zrobię?
Robert Hamer 25.2.05 06:47
    
Mam prośbę Andrzeju. Chodzi mi o prawo do legitymowania. Szukałem zapisów na ten temat i dogrzebałem się do tego, że to prawo przysługuje Policji, Straży Leśnej, Straży Ochrony Przyrody, PSR, SSR i uprawnionym do rybactwa, czyli członkom ZO. Tak to rozumiem. Być może coś przeoczyłem.
         Odp: Co zrobię?
Andrzej Trembaczowski 25.2.05 13:18
        
Chodzi mi o okazanie legitymacji wędkarskiej. Był o ile dobrze pamiętam taki zapis, że wędkarz może zażądać od drugiego wędkarza okazania legitymacji wędkarskiej, jak kolega koledze z tego samego związku. Ale postaram się poszperać i sprawdzić, gdzie to jest zapisane (i czy jest zapisane).

Temat przypomniał mi się z dyskusji na zebraniu w naszym Kole. Ktoś chciał zgłosić taki wniosek, ale uzyskał odpowiedź, że to wyważanie otwartych drzwi, bo taki zapis już istnieje. Sprawdzę!
Pozdrawiam
Andrzej
             Odp: Co zrobię?
Jurek Kowalski 25.2.05 13:43
            
Andrzeju,

Był prawie 40 lat temu kiedy zaczynałem swą przygodę życiową z wędkarstwem. Ale wówczas, przy wszystkich ówczesnych zastrzeżeniach, a zwłaszcza w porównaniu z obecną sytuacją, można było nazywać wędkarzy "ludźmi honoru". Bo to zapis honorowy. Nie dla pętaków.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Ankieta
Dariusz Krystosiak 24.2.05 08:43
Głosowałem na pkt.1 ale zaznaczam że nie znam nikogo z koła do którego należe tak że jest mi obojętne czy jest on z mojego koła czy innego.
Świetna ankieta
Dawid Garczarek 24.2.05 01:15
Świetna ankieta !
Ja jeszcze bym dodał, że można koło gościa kucnąć i poopowiadać dlaczego wprowadzone zostały okresy i wymiary ochronne. Tak po koleżeńsku miło ... oczywiście za pierwszym razem :=)

Pozdrawiam Dawid
Kłusownicza Mapa Polski
Co robie
Rafał Pietkiewicz 23.2.05 22:49
Ujmuje kusola opisuje jego sprzet konfikuje i zgłąszam do koła ponosi konsekfwenceje chćby był to mój kumpel nie popuszczam takich sytułacji
     Odp: Co robie
Maciej Janeczko 23.2.05 23:34
    
Co znaczy "ujmuje kusola"?Czy kolega jest strażnikiem PSR?Chłopie nie ma lekko być strażnikiem SSR.Czy kolega wie że, nie wolno jest niczego konfiskować,no chyba że kolega ma do tego uprawnienia !?Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Pewne, hobbystyczne zainteresowania genealogiczne spowodowały, że zawartość domeny Nazwisko.pl zamierzamy w przyszłości rozwinąć i zbudować w oparciu o nią dość obszerny serwis.