Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
więcej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

Ostatnie - Doniesienia


Petycja!!!!!!!!!!!!!
Czy popierasz "Petycję skierowaną do Delegatów na Zjazd PZW""?   więcej  ( KWI+RO - 28.7.05 20:11 )
Pstrąg Roztocza
Ogólnopolskie Spinningowe Pstrąg Roztocza, Józefów 8.05.2005 r. Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Józefowie uprzejmie informuje, że w dn. 8.05.2005 r. organizuje XVI Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Pstrąg Roztocza. Zawody zostaną rozegrane na wodach krainy pstrąga i lipienia Okręgu Zamojskiego , a mianowicie: - rzeka Wieprz – od Krasnobrodu do ujścia rzeki Świnki - rzeka Tanew – od miejscowości Paary do ujścia rzeki Wirowej - rzeka Sopot – z wyłączeniem rezerwatu Czartowe Pole - rzeka Szum – od cofki zbiornika w Górecku Kościelnym do ujścia - rzeka Biała Łada – od źródeł do mostu w Biłgoraju - rzeka Por – od źródeł do zapory młyńskiej w Zakłodziu - rzeka Potok Łosiniecki – z wyłączeniem obrębu hodowlanego i rezerwatu Do udziału w imprezie zapraszamy członków PZW z całego kraju. Wpłata na konto startowego jest równoznaczna ze zgłoszeniem uczestnictwa w zawodach. Wpłaty w wysokości; zawodnicy – 40 zł i osoby towarzyszące 20 zł należy dokonać do dn. 4.05.2005 r. na konto: PBS – Józefów 16964410332007330006190001 Na koszty organizacyjne składają się; wyżywienie, nagrody, dyplomy, znaczki okolicznościowe i opłaty pocztowe. Dodatkowych informacji można zasięgnąć u kolegów: Jan Skowroński tel. 084 6878093, 0503164346 Józef Naklicki tel. 084 687 8607, 0889760568, e-mail osipl@autograf.pl W uzasadnionych przypadkach dopuszczamy wpłatę startowego w dniu rozgrywania zawodów. Dla zainteresowanych istnieje możliwość zakwaterowania w Stanicy Wędkarskiej w Józefowie tel. jw. Po uprzedniej rezerwacji w płacie na konto. Koszt noclegu dla jednej osoby wynosi 10 zł za dobę. Harmonogram XVI Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Pstrąg Roztocza godz. 7:00 – zbiórka, odprawa zawodników godz. 7:30 – wyjazd na łowiska godz. 8:30 – 14:00 – czas trwania zawodów godz. 14:00 – 15:00 – czas na powrót z łowiska godz. 15:00 – 16:00 – praca komisji sędziowskiej godz. 16:00 – uroczyste zakończenie zawodów, wspólny posiłek, ognisko Zasady rozgrywania zawodów Zawody zostaną rozegrane w jednej turze, w klasyfikacji indywidualnej. Zawodnik ma do wyboru siedem rzek do których dostaje się własnym środkiem transportu. Czas trwania zawodów wynosi pięć i pół godziny. Do punktacji zaliczają się tylko pstrągi potokowe. W zawodach obowiązuje klasyfikacja na najdłuższego pstrąga. Zawodnik może przedstawić do tej klasyfikacji tylko jedną rybę. Nagrody Organizatorzy przewidują uhonorowanie czterech zawodników pucharami. Przewiduje się też nagrody niespodzianki. Uwagi końcowe Wszelkie sprawy związane z przebiegiem zawodów zostaną wyjaśnione na odprawie z zawodnikami w dniu zawodów. W razie nie przybycia zawodnika na zawody wniesiona opata startowa nie będzie zwracana ze względu na poniesione koszty. Serdecznie zapraszamy   ( - 13.4.05 11:28 )
Uroczyste otwarcie
Zapraszam wszystkich Kolegów z Rybiego Oka na uroczyste otwarcie mojej prywatnej strony poświęconej wędkarstwu. Ceremonia otwarcia odbędzie się w dniu 21 marca i trwać będzie przez tydzień. Serwujemy dla wszystkich gości darmowe wirtualne drinki. Podawać je będą wirtualne hostessy w ilosci 1 GB :) Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie :) Pozdrawiam, Jan Przybalka. www.janprzybalka.com   więcej ( Autor - 21.3.05 08:09 )
II Spotkanie Pstrągarzy Lubelszczyzny
U W A G A\r\n W Ę D K A R Z E !!!\r\n\r\n\r\n \r\nPodkomisja ds. Gospodarki Rybami Łososiowatymi i Lipieniem\r\nprzy Zarządzie Okręgu PZW Lublin\r\n\r\nZ A P R A S Z A\r\nna :\r\n „II Spotkanie Pstrągarzy Lubelszczyzny”\r\n\r\nKtóre odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2004 r. w Prawiednikach\r\n\r\nZbiórka uczestników o godzinie 900 przy łowisku specjalnym\r\n\r\n\r\nPodczas Spotkania :\r\n­ dyskusja o problemach wędkarstwa pstrągowego w Okręgu Lubelskim PZW, \r\n­ szczegółowe dane o gospodarce pstrągowej prowadzonej w roku 2004,\r\n­ plany na rok 2005,\r\n­ ŁOWIENIE PSTRĄGÓW w turze 5 godz. Obowiązuje zasada każdy łowi tam gdzie chce... Bystrzyca, Krężniczanka, Bystra...itd. \r\nNagrodą dla łowcy najpiękniejszego potokowca będzie puchar od Wiadomości Wędkarskich\r\n\r\nOprócz tego :\r\n­ prezentacje technik połowu na sztuczną muchę \r\n­ warsztaty muszkarskie\r\n­ warsztaty woblerowe \r\n­ ognisko\r\n\r\nDojazd na miejsce Spotkania własnymi środkami transportu.\r\nDla niezmotoryzowanych możliwość dojazdu z Lublina:\r\n- autobusem MPK linii Nr 25\r\n- busami wyjeżdżającymi spod dworca głównego PKP w kierunku na Bychawę i Zakrzówek\r\n\r\n\r\nWpisowe dla uczestników 10 zł (młodzież szkolna i studenci- bezpłatnie)\r\n\r\nDodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 600 533 023\r\n\r\nPatronat medialny nad Spotkaniem objęły : \r\n\r\nWiadomości Wędkarskie\r\n  ( Okręgowa Podkomisja ds. Gospodarki Rybami Łososiowatymi i Lipieniem - 18.3.05 12:37 )
Kolejni kłusole złapani
... W związku z tym, że patrolowaliśmy wspólnie ze strażnikiem Państwowej Straży Rybackiej okolice miejsca zdarzenia postanowiliśmy sprawdzić informację uzyskaną telefonicznie. Podjechaliśmy pod wał p/powodziowy i udaliśmy się pieszo w miejsce wskazane nam przez informatora. Gdy podchodziliśmy bliżej zauważyliśmy zaparkowany pojazd marki mały Fiat w bez pośredniej bliskości wody. Zbliżyliśmy się do pojazdu, za którym znajdowało się trzech mężczyzn dwóch z nich pompowało ponton natomiast trzeci z nich kierował się w stronę pojazdu do bagażnika, w,którym znajdowały się dwie sieci rybackie....    więcej ( http://www.klusownictwo.pl/wazyna.htm - 16.3.05 00:47 )
Nowa strona
Krótkie informacje p.n. Jak złapać wędkarskiego bakcyla - czyli "Szkółka wędkarska" - Strona prywatna. Zobacz?   więcej ( - 04.3.05 08:00 )
Dobry początek
Krótki komentarz na temat początku sezonu ,,nimfowego" na rzece Bystrzyca Dusznicka. !!!! W sobotę 05.02.05. o godzinie 14.00 postanowiłem wybrać się na ,,nimfę". Początkowo (przez pierwsze 45 minut) myślałem że dzięń będzie raczej nieciekawy. Łowiłem na brązową nimfę (chruścik). Postanowiłem zmienić. Zmieniłem na chruścika również brązowego lecz ze złotą główką. Branie nastąpiło po 2 rzutach. Uderzył pięknie. Mowa pstrągu potokowym. Hol dość krótki bo i ryba nie za duża. Ale na tą rzekę to jest okaz. Miał 38 cm i 0,5 kg. Póżniej złowiłem jeszcze 5 sztuk ale takich do 26 cm. NIE ŚMIEJCIE SIĘ ŻE NAPISAŁEM ŻE TO OKAZ, ALE NA TEJ RZECE ŁOWIĄC SAMI MOŻECIE SIĘ PRZEKONAĆ O WIELKOŚCI RYB!!!!!!!!!!!!  ( - 11.2.05 11:40 )
"Elektrycy" zostali złapani !
Pewnego wieczoru otrzymałem informację od strażnika Państwowej Straży Rybackiej, że na jednej z pod wrocławskich rzek czterech mężczyzn dokonuję prawdopodobnie nielegalnego połowu ryb za pomocą urządzeń elektrycznych. Postanowiliśmy wspólnie sprawdzić informację ma miejsce udał się patrol, PSR złożony z dwóch strażników oraz patrol SSR złożony także z dwóch strażników. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono plan działania dokonano obserwacji nielegalnego połowu ryb,którzy prowadzili sprawcy. Na miejscu zatrzymano dwóch sprawców. Przy sprawcach zabezpieczono agregaty prądotwórcze latarkę,która służyła do włączania prądu. W aucie spakowany był także ponton i zabite prądem ryby oraz kasarek służący do wyciągania ryb. Dwóch pozostałych sprawców udało się do pobliskiej wioski w celu dokonania zakupów i tam zostali zatrzymani przez Straż Rybacką. Wszystkich sprawców przekazano Policji. Po dokonaniu przeszukania w mieszkaniu jednego ze sprawców ujawniono nielegalnie posiadane narzędzia rybackie w postaci sieci w ilości kilkunastu sztuk. W/w grupa była poszukiwana przez Straż Rybacką od dłuższego czasu byliśmy ciągle informowani o dokonywaniu przez nich przestępstwa, lecz nam się wymykali aż nadszedł czas,że i oni wpadli tak jak wszyscy,którzy kradną ryby. Opracował SPAK Na stronie Kłusownicza Mapa Polski można zobaczyć zdjęcia z tej akcji.    więcej ( http://home.pzw.pl/klusownictwo/elektryk.htm - 04.2.05 15:54 )
O POLDANORZE SA W KOSZALINIE
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z MERGRETE AUKEN, CZŁONKINIĄ PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO NA TEMAT ZAGROŻEŃ DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO WYWOŁANYCH PRZEZ SPÓŁKĘ „POLDANOR S.A.” Konferencja odbędzie się w sobotę, 29 stycznia 2005r. O godz. 13:00 W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, plac Polonii 1. 75-415 Koszalin, tel. (0-94) 348-15-61 Więcej informacji pod telefonem: 0608458011   ( OBYWATELSKA KOALICJA ZIELONYCH - 26.1.05 13:19 )
Lista dyskusyjna przyrodników "Darz Bór !"
Witam Serdecznie zapraszam do zapisania się na listę dyskusyjną "Darz Bor" poświęconej przyrodzie Polski i jej ochronie: http://groups.yahoo.com/group/darzbor http://republika.pl/przyroda_pl/apel.htm (internetowy apel o rozszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego do podpisania) http://republika.pl/przyroda_pl/rolnictwo_dla_zycia/index.htm (informacja o Kampanii Rolnictwo dla Życia z linkiem do elektronicznej pocztówki) Przykładowe wątki naszych dyskusji to rozszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego, las gospodarczy/pierwotny, telemetria, odstrzał niedźwiedzi na Słowacji, odstrzał wilka, bobra, łosia, przyczyny ginięcia głuszca i cietrzewia, lista zwierząt łownych (m. in. obecosc na niej słonki i łosia), ekspansja norki amerykańskiej, eliminacja bezpańskich psów i kotów. Ostatnio pojawił się wątek nieetycznego traktowania karpi wigilijnych i rozwiązania problemu przez ich ubój przed transportem oraz szans karpia na przeżycie po wypuszczeniu na wolność. Wiąże się on nieco z tematyką listy, ponieważ gospodarka rybacka wywiera znaczący wpływ na środowisko naturalne. Ponieważ bardzo potrzebni sa specjalisci na liscie, zachecam do zapisania sie. Mozna to zrobic najprosciej wysylajac pusty e-mail na adres: darzbor-subscribe@yahoogroups.com Potem po otrzymaniu z Yahoo! prosby o potwierdzenie nalezy uzyc opcji "Reply/Odpowiedz" w swoim programie pocztowym. Gdyby nie zadziałało to można zapisać się korzystając z formularza na stronie: http://republika.pl/przyroda_pl/index.htm Pozdrawiam Dariusz Kowalczyk P.S. Zwracam sie z uprzejma prosba o przekazanie tej informacji innym osobom interesujacym sie przyroda Polski i jej ochrona. Dziekuje. ___________________________________________________________________ Osoby, ktore nie chca otrzrymywac e-maili z listy dyskusyjnej z powodu braku czasu, malej pojemnosci skrzynki pocztowej lub ceny polaczenia, moga zablokowac otrzymywanie poczty z "Darz Bor !". W tym celu po zapisaniu sie na liste powinny wyslac pusty e-mail na adres: darzbor-nomail@yahoogroups.com Przy takim ustawieniu subskrybenci nie otrzymuja poczty z grupy dyskusyjnej, ale nadal moga: 1.Czytac listy w archiwum (ktore jest publiczne) na stronie "Darz Bor !" na Yahoo! 2.Odpowiadac na poczte korzystajac z opcji "Reply" na tej samej stronie (po zalogowaniu sie) 3.Wysylac listy: - na adres darzbor@yahoogroups.com ze swojego programu pocztowego albo - ze strony "Darz Bor !" na Yahoo! (opcja "Post", dostepna po zalogowaniu sie) (mozliwosci 2 i 3 sa dostepne tylko dla subskrybentów) W celu przywrocenia doreczania poczty z "Darz Bor !" nalezy wyslac pusty e-mail na adres: darzbor-normal@yahoogroups.com ___________________________________________________________________ Linki: Strona listy na Yahoo!: http://groups.yahoo.com/group/darzbor Tematyka i pomoc: http://www.republika.pl/przyroda_pl/index.html Adresy e-mail: Wysylanie wiadomosci na liste: darzbor@yahoogroups.com Zapisanie sie: darzbor-subscribe@yahoogroups.com Wypisanie sie: darzbor-unsubscribe@yahoogroups.com Blokada otrzymywania poczty: darzbor-nomail@yahoogroups.com Otrzymywanie dziennego wyciagu: darzbor-digest@yahoogroups.com Powrot do normalnego otrzymywania: darzbor-normal@yahoogroups.com Automatyczna pomoc: darzbor-help@yahoogroups.com Pytania i uwagi: darzbor-owner@yahoogroups.com ___________________________________________________________________   ( - 01.1.05 17:06 )
Jeden pstrąg dziennie!
Dobra wiadomość dla miłośników ryb łososiowatych. W nadchodzącym sezonie 2005 na wodach okręgu lubelskiego obowiązuje ograniczenie ilości zabieranych pstrągów do 1 szt. dziennie! Ograniczenie, spowodowane ogromną presją, pozwoli zachować lubelskie rzeczki atrakcyjne i zapewnić szansę spotkania z pstrągiem większej liczbie pstrągarzy.  ( - 23.12.04 11:59 )
"Akcja Karp"2004
"Akcja Karp" nieśmiało rozpoczeła się rok temu. Mało znana i rozpowszechniona, ale mam nadzieje, że w tym roku będzie bardziej popularna i da rezultat. Na czym polega ta akcja?Mianowicie co roku na targowiskach, w sklepach przed wigilią gromadzą się dostawcy z różnorodnymi rybami. Celem akcji jest syboliczne kupienie niedużego karpia i wypuszczenie go do jakiegoś akwenu: rzeki, jeziora, zbiornika zaporowego, stawu gdzie bedzie mógł sobie spokojnie żyć. Jest to doskonały pomysł na uratowanie ryby, a także poporostu symboliczny gest, który pozwoli dodatkowo jeszcze powiększyć populacje ryb w naszych wodach PZW. Jest to pomysł dobry, który może dać dobry rezultat. Jeśli wielu z nas zrobi ten gest w naszych wodach przybędzie ryb. Takich ludzi,ktorzy do tej akcji przystapią bedzie troszke, ale za pośrednictwem Rybiego Oka może byc jeszcze więcej. Dlatego zachęcam jeszcze raz do wzięcia udziału w tej akcji. Kup na targu, bazarze, w sklepie niedużego karpia i daj mu życie! Akcja się rozpoczyna wraz z pojawieniem ryb na bazarach i innych miejscach. Zachęcam do "Akcji Karp"i do rozpowszechniania jej. Czekam na relacje z wypuszczenia ryby i opinie o samej akcji pod meilem irlandia11@wp.pl Pozdrawiam wędkarz - Krzysiek  ( własne i wędkarzy - 05.12.04 20:21 )
Pasłęka zagrożona
"Rzeczpospolita": Poseł SLD Sebastian Florek tak się zaangażował w upowszechnienie w Polsce przyjaznych środowisku odnawialnych źródeł energii, że własną elektrownię wodną postanowił wybudować w... Ostoi Bobrów. We wrześniu poseł Florek zwrócił się do wojewódzkiego konserwatora przyrody w Olsztynie o wydanie zgody na budowę elektrowni wodnej w Wapniku na Pasłęce. Od 1970 r. cała rzeka od źródeł do Braniewa stanowi rezerwat przyrody Ostoja Bobrów. Okolice Wapnika, maleńkiej warmińskiej wsi, są dla rezerwatu najcenniejsze. Pasłęka zamienia się tu w górską rzekę, która płynie wąwozami, tak meandruje, że na odcinku 12 km ma długość 24 km. Występują tu rzadkie gatunki ryb - pstrągi, trocie, brzany i lipienie, gniazduje wiele chronionych ptaków błotnych - pisze "Rzeczpospolita". Dlaczego poseł, który w Sejmie broni czystej energetyki jako przyjaznej środowisku, postanowił wybudować własną elektrownie w rezerwacie? - pyta dziennik. "W tym miejscu był w przeszłości młyn wodny. Teraz w rezerwacie bezkarnie trzebią ryby kłusownicy" - tłumaczy dziennikowi Florek. "Moja elektrownia, jako obiekt chroniony, przyczyniłaby się do ograniczenia kłusownictwa. Wybudowana zapora będzie miała przepławkę umożliwiającą rybom migrację". "To wszystko bzdury. Z naszych badań wynika, że każdą przepławkę pokonuje tylko cztery procent migrujących ryb. Dwie zapory i żaden pstrąg się nie uchowa, a na Pasłęce jest już duża zapora w Pierzchałach pod Braniewem - mówi "Rzeczpospolitej" prof. Maciej Gromadzki, członek PAN, który razem z zespołem opracował plan ochrony pasłęckiego rezerwatu.   więcej ( Rzeczpospolita (onet.pl) - 18.11.04 11:04 )
"Jak do sklepu"
To co ostatnio działo sie na J.Paprocańskim można porównać do sklepu mięsnego, w którym teraz znajdziemy wszystko. Po ostatnich zarybieniach (ponoć ponad 4 tony samego karpia )wedkarze z intensywnością zasiadali nad akwenem. Jakież było ich zdziwienie kiedy po zarybieniach karp nie brał!!!. Nie brał, ale zaczął w końcu i zaczeła się rzeź karpia!. Najpierw "tłuczono" go na spławik, a potem brał i to bardzo intensywnie z gruntu. Wiele widziałem, może nawet za dużo!!!Mało było takich wędkarzy, którzy po złowieniu 3 sztuk opuszczali łowisko. Najczęściej po prostu chowano ryby do plecaków bądz dawano rodzinie, znajomym, a Ci udawali się spokojnie do domów, w trawach też było pełno karpi pochowanych. Zreszta sam idąc załatwić swoje potrzeby, 2 karpie rozdeptałem. To istna rzeź, bo 3 szt. karpia ja łowilem w 40-90 min., a jak opuszczałem miejsce to już 3 kłóciło sie o stanowisko. Kontrola raz się pojawiła, ale co z tego! Sprawdzili karty i poszli, Oni powini stać i patrzeć. Przykre, ale prawdziwe nasze społeczeństwo jest zacofane nie szanujące żadnych praw. Ile tego karpia zostało? Pewnie nie wiele, bo juz prawie wogółe nie bierze.Nie dziwne za dużo go nie ma!!!I tak to nic nie da, że ja i inni piszą o takich pseudo akcjach wędkarskich, chociaż może z drugiej strony ktoś się weźmmnie za to. Pozdrawiam. Krzysiek  ( własne - 07.11.04 14:58 )
Gdzie na ryby?
Może warto zastanowić się gdzie wyjechać na ryby i wybrać nietypowo :). Polecamy ciekawą mapkę znalezioną w sieci.   więcej ( http://www.grzyby.pl/ - 02.11.04 14:17 )
Prosna przerabiana
Dawno nie łowiłem na Prośnie,którą mam niedaleko od mojej miejscowości(Uszyce-ok, 15km od żródeł),więc kiedy stanąłem nad jej brzegiem poraziło mnie;starorzecze poszerzone,połączone kanałem melioracyjnym z Prosną tak,że nie można przejść brzegiem od południa(rury są wyciągnięte na przejazd koło brzegu) Nasze rybki (PZW) już pływają w tym kanale ,zwłaszcza że jest teraz szerszy od samej rzeczki. Podejrzewam,że wszystko to robione jest bez porozumienia ani z Gminą (Gorzów Śląski),ani z PZW (Opolskie lub Sieradzkie),zwłaszcza ,że ci sami ludzie wycinali już stopniowo drzewa znad tego starorzecza. Wybili też bobry i kormorany strzelając w gniazda,   ( osobiste - 17.10.04 11:37 )
Puchar St.Croix i Rybiego Oka - niespodzianka!!!
Miło nam powiadomić Wszystkich o niespodziance, którą naszykowali nam właściciele łowiska Piaseczno i Wygonin. Puchar St.Croix i Rybiego Oka zamiast nad Jeziorem Wygonin zostanie rozegrany na jednym z najlepszych, jeziorowych łowisk pstrąga w Europie - Łowisku Piaseczno. W jezorze pływa też liczna populacja szczupaka. Kameralna atmosfera legendarnego łowiska jak i pensjonatu "Neptun", wielkie pływające pstrągi żerujące pod samą powierzchnią pozwolą uczestnikom cieszyć się zarówno miejscem i niezapomnianymi przeżyciami. Termin rozgrywania zawodów pozwala przypuszczać, że Piaseczno obdarzy zawodników naprawdę wielkimi rybami.    więcej ( RO - 15.10.04 10:43 )
Wędkarze grożą środowisku
Tak twierdzą amerykańscy naukowcy. Zebrane przez nich dane pokazują, że łowienie dla przyjemności niszczy więcej niektórych gatunków ryb niż połowy na sprzedaż    więcej ( gazeta.pl - 30.8.04 19:47 )
JEZIOR ŁĄKA KOŁO PSZCZYNY
witam was chciałem sie z wami podzielic troszke wiadomosciami jesli chodzi o zbiornik łaka numer koła 005 zbiornik ten lezy nie daleko pszczyny jakies 2 km a jest to gmina Poręba nie rozumie jak to jest czemu ten zbiornik jest niszczony przez zarzadcow tych wód w tym jeziorze naprawde jest duzo okazu ryb i zbiornik jest wysmienity dla spedzajacych tam wczasowiczow a szczegolnie wedkarzy ktorzy sa stałymi bywalcami bo ja tez tam wedkuje od czau kiedy znajomi mi polecili ten zbiornik i jestem z niego bardzo zadowolony ale to tylko z poczatku bo od 4 lat ten zbiornik ma bardzo niski stam wody i wody jest coraz to mniej to jak to moze byc mozliwe ze wedkarze beda zadowoleni z jakis sukcesow jesli chodzi o ryby bo wtedy ryba idzie na sam srodek jak czuje ze woda uchodzi prawda a jest jeszcze jedna sprawa gdzie ta ryba ma sie wytrzec jak potem nie ma takiego zasiegu i brakuje wody ja tego nie rozumie ze moga do takiego czegos dopuscic jak był stan wody idealny i normalny tak jak kiedys to było super i ryba brała i wszystko było ok a teraz co zrobili nic sami daza do tego zeby całkiem padł teb zbiornik a wiadomo jaki powod tego jest bo jakis matoł co ma plecy zrobił se plaze zeby kapse nabijac i interes robic wiadomo wszystko jest dla ludzi a jak chce niech sobie jedziec nad morze tam na dosc obszaru zeby se takiego cos urzadzic a nie na takim zbiorniku co sie łowi ryby i to jakie ryby bo naprawde sa okazy super nie wiem czemu sie nikt tym nie zajmie kazdy robi co chce i najlepiej znisczyc i koniec człowiek płaci karte wedkarksa prawie 200zł a tu jaki koles sobie załatwił i sie rzadi chodzby był u siebie naprawde wam pisze szkoda jeziora jestem ciekawy kto mu dał pozwolonie ale to sa winni ludzie odpowiedzialni za to oni sami zaczynaja to wszytko psuc wkurza mnie to ze dla nich sie tylko kasa liczy nic wiecej a co bedzie ze zbiornikiem dlaje niewiadomo ludzi masa nad woda wedkrzy tez ale co z tego jak wody bedzie brakowac i bedzie jej coraz wiecej aha bo tam tez niby robili zapore modernizowali i sie tłumaczyli ze jest taki niski stan ale mieli go podniesc do normalnych metrow ile ma byc normalnie i stabilnie dziwe sie ludziom ze sie zgodzili na to a moze oni sie nie pytali nikogo i zrobili to na własna swoja reke bardzo prosze was czy moglibyscie to sprawdzic sami od siebie i zobaczyc nieprawidłowosci co do tego zbiornika co tam sie dzieje rzeczywscie i kogos to jest wina i kto jest odpowidzialny za to co tam sie dzieje bede wam wdzieczny za odpowiedz co o tym myslicie szło by duzo pisac na ten temat ale brakło by czasu i prosze was nie zostawiajcie tego tak zeby ktos niszczył nasza przyrode i to ze wedkarstow jest najwspanialsza na swiecie i nie wyobrazam sobie zycia bez moich kochanych jezior i rzek a dltego napisałem do was ze mam dostep do neta i naprawde idzie wam przekazac rozne sprawy co kłąda na nich lage pozdrawiam was serdecznie aha i mam prosbe jak sa inni tez co tam jezdza na ten zbiornik moga sie zemna skontakowac i zemna sie podzieli tematem jesli chdzi o zbiornik Łąka koło Pszczyny moj mail mariusz80@buziaczek.pl co o tym mysliscie i mysle ze dobrze ze do was napisałem bo przynajmnije wiecie gdzie kto robi i łamie prawo wedkarskie !!!!!!!!.  ( - 07.8.04 11:04 )
Dunajec poniżej Rożnowa
Woda w Dunajcu w okolicy Rożnowa praktycznie przekracza stan alarmowy i ma, jak to bywa w czasie ulewnych deszczy, ma kolor "kawy z mlekiem". W każdym razie wyjazdów na rybki nie ma co planować. Może po tym gwałtownym przyborze będzie więcej ryby, bo efekty na Dunajcu w połowie lica były marne. Jedno jest pewne: na ustabilizowanie sytuacji na Dunajcu przyjdzie nam poczekać sporo czasu, a wszystko zależy od pogody.   ( obserwacja własna - 29.7.04 11:48 )

Zalew Siemianówka   ( Gazeta - 22.7.04 )
Na turystów czekają w lesie tasiemiec i kleszcze   ( Kulisy - 16.7.04 )
Wędkarze wypierają rybaków   ( Rzeczpospolita - 09.7.04 )
Czyszczenie Widawy   ( - 07.7.04 )
Śnięta ryba na Uszwicy   ( własne - 23.6.04 )
Fajne Wędkowanie na Końskim   ( własna - 15.6.04 )
Łapią na wszystko na Dunajcu   ( Obserwacja własna - 02.6.04 )
co wolno wojewodzie :   ( robert4138@poczta.onet.pl - 27.5.04 )
kolego piszący o Rąpicach !!!   ( - 14.5.04 )
Na Drzewiczce i Pilicy w okolicach Nowego Miasta kłusują.   ( Obserwacja i informacje innych osób. - 10.5.04 )

  | < 1 >  2  3  4  5  6  7  8  9  10  {intl-next}


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Odoo