Ryby którymi zarybia PZW jeziora i rzeki szybko z tamtąd uciekają. Przeważnie karasie i kiełbie poprzez otwartą śluzę umykają stadkami do kanałów nawadniających. Część z nich nieprzeżywa w innej wodzie. A te które przeżyły albo osadzają sie w pewnych miejscach kanału albo brną dalej aż dopłyną do innego jeziorka bądź stawu gdzieś na polu.
( 17.3.05 18:48 gazeta wędkarska)
Na szczupaka!
Dobrą zanętą na szczupaka jest zanęta na ukleje bądź płotki. Gdy zanęcimy łowisko zanętą na drobnicę to po kilku minutach "wejdą" w nią małe rybki za którymi przyjdą te większe, czyli szczupaki lub sandacze.
( 02.2.05 13:40 www.wedkarstwo.pl)
90 lat
90 lat nawet dożywa węgorz. Łowiono już 50 letnie okazy szczupaków.
( 12.1.05 13:56 RO)
XIII
Ponoć pierwsze błystki pochodzą z przed XIII w.n.e. używali ich wikingowie hmmmm pozostała kwestia haczyków.
( 28.12.04 21:44 gazeta wędkarska)
Okoń
Okoń w jeziorach tworzy najprawdopodobniej dwie formy; drobną przybrzeżną, wolno rosnącą o ubarwieniu ciała zielonożóltym i formę śródjeziorną, głebinową, o barwie ciemniejszej, żyjącą w dużych stadach, szybciej rosnącą i osiągającą większe rozmiary.
( 22.11.04 08:15 Słownik Zoologiczny)
Bałtyk zamieszkiwały jesiotry z Ameryki Północnej
Ta informacja zaskoczyła wszystkich ichtiologów. Jednak dopiero od niedawna nauka posiadła technologię badań kodu DNA z tkanek muzealnych okazów. To właśnie pozwoliło na weryfikację wiedzy, o pochodzeniu bałtyckich jesiotrów.
Otóż okazuje się, że legendarny jesiotr, który żył w naszych wodach nie był jesiotrem zachodnim (Acipenser sturio), ale gatunkiem amerykańskim (Acipenser oxyrinchus), zwanym jesiotrem ostronosym. Dowód dla tego poglądu dały próbki tkanek jakie pozyskano z muzealnych eksponatów. Jakie to szczęście, że dla współczesnych badawczy gdzieniegdzie okazy tego gatunku jeszcze przetrwały.
Warto również zerknąc na fotkę:
Rok 1996, 24 maja, Estonia. Ostatni gigantyczny jesiotr złowiony w Bałtyku. Samica o długości całkowitej 290 cm i masie ciała 135 kg.
więcej( 02.11.04 13:07 http://hel.hel.univ.gda.pl/)
Dzielni funkcjonariusze PSR
Dziś, na ulicy Kraśnickiej w Lublinie, w ogrodzeniu zaklinował się łoś. Przez trzy godziny tkwił w ogrodzeniu. Próbowali go uratować najpierw robotnicy z pobliskiej budowy a potem ktoś z inspektoratu ochrony środowiska w Lublinie. Dopiero dzielni funkcjonariusze PSR, którzy przypadkiem tamtędy przejeżdżali uratowali łosia. Niestety łoś potem zdechł. Szkoda, że PSR nie jest taka skuteczna nad wodami....
( 21.10.04 19:44 TV Lublin)
Zwyczaje łososi
Jak większość wędkarzy zapewne wie, łosoś jest rybą dwu-środowiskową. Rozmnaża się w wodzie słodkiej, w rzekach. Tam wykluwaja się młode łososie i spływają do morza.
Nie wszystkim jest jednak wiadomo, że ciąg z morza na tarło rozpoczyna się często wtedy, gdy łososie mają nie całkiem dojrzałe "gonady płciowe". Ich pełny rozwój nastepuje dopiero w wodzie słodkiej, w czasie wędrówki na tarlisko. A ten okres trwa od kilku miesięcy do ROKU.
Co równie ciekawe, w okresie tym mięso łososia TRACI zdecydowanie na smaku.
Dla naukowców również ciągle stanowi zagadkę fakt, że dorosłe osobniki wracają na tarło do tej samej rzeki w której sie urodziły. Jak rozpoznaje tę rzekę po kilku latach życia w morzu do dziś pozostaje niejasne.
więcej( 30.8.04 19:31 RO)
Osobliwości faunistyczne Drwęcy
Pierwsze badania ichtiologiczne w systemie rzeki Drwęcy zostały przeprowadzone w latach 1957-1959. Wyniki badań wskazały na występowanie 34 stanowisk gatunków ryb oraz jednego gatunku minoga. W trakcie badań przeprowadzonych w latach 1986-1993 dokonano oceny występowania troci wędrownej w Drwęcy oraz obserwacje przemieszczania się tarlaków pod jazami w Lubiczu a także przechodzenia ryb przez przepławki. Ponadto corocznie zbierane są łuski złowionych tarlaków, na podstawie których ocenia się wiek i tempo wzrostu ryb. Badania prowadzi się również na podstawie obserwacji wypuszczonego i znakowanego narybku. Spośród gatunków faunistycznych występujących w rezerwacie "Rzeka Drwęca", cztery zasługują na uwagę. Są to: minóg rzeczny, głowacz białopłetwy, głowacz pręgopłetwy i troć.
Dużą osobliwością rzeki jest - coraz mniej liczny w Polsce- minóg rzeczny. Minoga można spotkać również w rzece Osie i w Skarlance. Dorosłe minogi wędrują z Bałtyku w górę rzek, aby jedyny raz w życiu odbyć w nich tarło. Tutaj przez cztery lata trwa rozwój ich larw zwanych ślepicami, które objęte są ochroną gatunkową. Dorosłe minogi rzeczne nie podlegają ochronie, pomimo tego, gatunek został umieszczony w Polskiej "Czerwonej Księdze Zwierząt" na liście gatunków zagrożonych wyginięciem. Drugim gatunkiem bezżuchowca jest osiadły, chroniony prawem minóg strumieniowy. Minogi nie są rybami, lecz pierwotnymi bardzo starymi kręgowcami, których przodkowie pojawili się ponad 400 milionów lat temu. Minóg rzeczny spędza całe dorosłe życie w morzu. Natomiast w Drwęcy minogi pojawiają się od września do kwietnia każdego roku. Minogi wędrują w górę rzeki w nocy przy temperaturze powietrza od 2 do 10 stopni C. Tarło odbywa się w maju i czerwcu w Drwęcy i jej dopływach. Warto wspomnieć, że w niektórych dopływach Drwęcy występuje osiadły minóg strumieniowy, który jest znacznie mniejszy od minoga rzecznego.
Wśród ryb, które w okresie historycznym zajmowały ważne miejsce w połowach rzecznych, były wędrowne gatunki łososiowate: łosoś i troć wędrowna. Nadal naturalną ostoją ryb łososiowatych - łososia, troci wędrownej, pstrąga potokowego i pstrąga tęczowego, jest Drwęca, gdzie zachowane populacje naturalne zasilane są osobnikami ze sztucznego wylęgu. Najbardziej charakterystycznym gatunkiem Drwęcy jest troć, która występuje w rzece w dwóch formach: forma osiadła - pstrąg potokowy i forma wędrowna - troć wędrowna. Wybudowanie zapory na Wiśle we Włocławku spowodowało, że Drwęca stała się jedyną rzeką dopływem Wisły posiadającym dogodne warunki do odbycia naturalnego tarła troci. Zapora uniemożliwiła wędrówkę tych ryb na jej podkarpackie tarliska. Populacja troci w Drwęcy jest częścią najsilniejszego niegdyś stada troci wiślanej. Cechuje je duże tempo wzrostu. Waga łowionych troci wynosi od 1,5 do 5 kg przy długości od55 do 80 cm. Największe okazy złowiono w Drwęcy o masie 9,5 kg i ujściu Wisły o wadze 19,5 kg i długości 107,5 cm. W Drwęcy nadal poławiane są również inne charakterystyczne dla tej rzeki gatunki ryb, takie jak: jaź, kleń jelec i sumik amerykański. Do bardzo rzadkich ryb górnego biegu Drwęcy należą głowacze - białopłetwy i relikt polodowcowy - głowacz pręgopłetwy. Występowanie głowaczy stwierdzono również w Welu, Brynicy, Ruźcu i Strudze Rychnowskiej.
Ekosystem rzeki stwarza dogodne warunki do występowania licznych gatunków ptactwa wodnobłotnego. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. Bagienna Dolina Drwęcy zlokalizowana pomiędzy Brodnicą a Nowym Miastem Lubawskim. Koryto rzeki Drwęcy ma tu od 0,6 do 3,0 kilometrów szerokości i pocięte jest gęstą siecią rowów melioracyjnych oraz starorzeczami. Koryto Drwęcy na tym odcinku ma charakter naturalny. Rzeka silnie meandruje, w okresie wiosennym corocznie wylewa, tworząc na łąkach i polach olbrzymie, płytkie rozlewiska. Zalane tereny, zarośnięte rowy, duże przestrzenie łąk, kępy drzew i krzewów, a przede wszystkim nikłe wykorzystanie tego terenu do celów produkcji rolnej stwarzają dogodne warunki do występowania zróżnicowanej ornitofauny. Szczególnym okresem występowania dużej ilości ptaków wodno-błotnych jest czas ich wiosennych wędrówek. Wracając z zimowiska na tereny lęgowe ptaki znajdują na rozlewiskach Drwęcy duże ilości pokarmu. Bagienna Dolina Drwęcy została uznana jako ostoja ptactwa o randze europejskiej. Czynione są obecnie starania o objęcie tego terenu szczegółową ochroną prawną w formie zespołu przyrodniczo- krajobrazowego, użytku ekologicznego czy też rezerwatu przyrody.
Pisząc o osobliwościach Drwęcy, nie sposób nie wspomnieć o zapoczątkowanej w 1976 r. realizacji "Programu Aktywnej Ochrony Bobra w Polsce". Jako miejsce reintrodukcji wybrano bezleśny teren położony na wododziale Drwęcy i Skrwy. W latach 1976-1977 na tych terenach reintrodukowano 5 par bobrów. W roku 1976 wypuszczono także 3 pary bobrów do Drwęcy, powyżej Brodnicy. W roku 1994 stwierdzono występowanie 16 rodzin bobrów. Od tego czasu populacja znacznie się powiększyła. Bobry pojawiły się także nad Wisłą. Brodnickie ostoje bobrów - poprzez Drwęcę i jej dopływy - posiadają łączność również z ostojami na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
więcej( 15.6.04 11:34 Nowe Miasto Lubawskie)
Jazgarz
Ponoć w wodach Syberii występują nawet okazy 50 cm ryb z tego gatunku. W naszych wodach, niestety nie dorasta do takich rozmiarów. Uważamy go zawykle za szkodnika. Każdemu jednak polecamy spróbować "uchy" (zupy rybnej) przygotowanej na tej rybie. Powinien wtedy szybko zmienić zdanie :).
( 15.6.04 10:35 RO)
Czy popierasz "Petycję skierowaną do Delegatów na Zjazd PZW""?
więcej( 28.7.05 20:11 KWI+RO)
Pstrąg Roztocza
Ogólnopolskie Spinningowe Pstrąg Roztocza, Józefów 8.05.2005 r.
Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Józefowie uprzejmie informuje, że w dn. 8.05.2005 r. organizuje XVI Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Pstrąg Roztocza.
Zawody zostaną rozegrane na wodach krainy pstrąga i lipienia Okręgu Zamojskiego , a mianowicie:
- rzeka Wieprz – od Krasnobrodu do ujścia rzeki Świnki
- rzeka Tanew – od miejscowości Paary do ujścia rzeki Wirowej
- rzeka Sopot – z wyłączeniem rezerwatu Czartowe Pole
- rzeka Szum – od cofki zbiornika w Górecku Kościelnym do ujścia
- rzeka Biała Łada – od źródeł do mostu w Biłgoraju
- rzeka Por – od źródeł do zapory młyńskiej w Zakłodziu
- rzeka Potok Łosiniecki – z wyłączeniem obrębu hodowlanego i rezerwatu
Do udziału w imprezie zapraszamy członków PZW z całego kraju. Wpłata na konto startowego jest równoznaczna ze zgłoszeniem uczestnictwa w zawodach. Wpłaty w wysokości; zawodnicy – 40 zł i osoby towarzyszące 20 zł należy dokonać do dn. 4.05.2005 r. na konto:
PBS – Józefów 16964410332007330006190001
Na koszty organizacyjne składają się; wyżywienie, nagrody, dyplomy, znaczki okolicznościowe i opłaty pocztowe.
Dodatkowych informacji można zasięgnąć u kolegów:
Jan Skowroński tel. 084 6878093, 0503164346
Józef Naklicki tel. 084 687 8607, 0889760568, e-mail osipl@autograf.pl
W uzasadnionych przypadkach dopuszczamy wpłatę startowego w dniu rozgrywania zawodów. Dla zainteresowanych istnieje możliwość zakwaterowania w Stanicy Wędkarskiej w Józefowie tel. jw. Po uprzedniej rezerwacji w płacie na konto. Koszt noclegu dla jednej osoby wynosi 10 zł za dobę.
Harmonogram XVI Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Pstrąg Roztocza
godz. 7:00 – zbiórka, odprawa zawodników
godz. 7:30 – wyjazd na łowiska
godz. 8:30 – 14:00 – czas trwania zawodów
godz. 14:00 – 15:00 – czas na powrót z łowiska
godz. 15:00 – 16:00 – praca komisji sędziowskiej
godz. 16:00 – uroczyste zakończenie zawodów, wspólny posiłek, ognisko
Zasady rozgrywania zawodów
Zawody zostaną rozegrane w jednej turze, w klasyfikacji indywidualnej.
Zawodnik ma do wyboru siedem rzek do których dostaje się własnym środkiem transportu.
Czas trwania zawodów wynosi pięć i pół godziny.
Do punktacji zaliczają się tylko pstrągi potokowe.
W zawodach obowiązuje klasyfikacja na najdłuższego pstrąga.
Zawodnik może przedstawić do tej klasyfikacji tylko jedną rybę.
Nagrody
Organizatorzy przewidują uhonorowanie czterech zawodników pucharami. Przewiduje się też nagrody niespodzianki.
Uwagi końcowe
Wszelkie sprawy związane z przebiegiem zawodów zostaną wyjaśnione na odprawie z zawodnikami w dniu zawodów. W razie nie przybycia zawodnika na zawody wniesiona opata startowa nie będzie zwracana ze względu na poniesione koszty.
Serdecznie zapraszamy ( 13.4.05 11:28 )
Uroczyste otwarcie
Zapraszam wszystkich Kolegów z Rybiego Oka na uroczyste otwarcie mojej prywatnej strony poświęconej wędkarstwu. Ceremonia otwarcia odbędzie się w dniu 21 marca i trwać będzie przez tydzień. Serwujemy dla wszystkich gości darmowe wirtualne drinki. Podawać je będą wirtualne hostessy w ilosci 1 GB :) Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie :)
Pozdrawiam, Jan Przybalka.
www.janprzybalka.com
więcej( 21.3.05 08:09 Autor)
II Spotkanie Pstrągarzy Lubelszczyzny
U W A G A\r\n W Ę D K A R Z E !!!\r\n\r\n\r\n \r\nPodkomisja ds. Gospodarki Rybami Łososiowatymi i Lipieniem\r\nprzy Zarządzie Okręgu PZW Lublin\r\n\r\nZ A P R A S Z A\r\nna :\r\n „II Spotkanie Pstrągarzy Lubelszczyzny”\r\n\r\nKtóre odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2004 r. w Prawiednikach\r\n\r\nZbiórka uczestników o godzinie 900 przy łowisku specjalnym\r\n\r\n\r\nPodczas Spotkania :\r\n dyskusja o problemach wędkarstwa pstrągowego w Okręgu Lubelskim PZW, \r\n szczegółowe dane o gospodarce pstrągowej prowadzonej w roku 2004,\r\n plany na rok 2005,\r\n ŁOWIENIE PSTRĄGÓW w turze 5 godz. Obowiązuje zasada każdy łowi tam gdzie chce... Bystrzyca, Krężniczanka, Bystra...itd. \r\nNagrodą dla łowcy najpiękniejszego potokowca będzie puchar od Wiadomości Wędkarskich\r\n\r\nOprócz tego :\r\n prezentacje technik połowu na sztuczną muchę \r\n warsztaty muszkarskie\r\n warsztaty woblerowe \r\n ognisko\r\n\r\nDojazd na miejsce Spotkania własnymi środkami transportu.\r\nDla niezmotoryzowanych możliwość dojazdu z Lublina:\r\n- autobusem MPK linii Nr 25\r\n- busami wyjeżdżającymi spod dworca głównego PKP w kierunku na Bychawę i Zakrzówek\r\n\r\n\r\nWpisowe dla uczestników 10 zł (młodzież szkolna i studenci- bezpłatnie)\r\n\r\nDodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 600 533 023\r\n\r\nPatronat medialny nad Spotkaniem objęły : \r\n\r\nWiadomości Wędkarskie\r\n
( 18.3.05 12:37 Okręgowa Podkomisja ds. Gospodarki Rybami Łososiowatymi i Lipieniem)
Kolejni kłusole złapani
... W związku z tym, że patrolowaliśmy wspólnie ze strażnikiem Państwowej Straży Rybackiej okolice miejsca zdarzenia postanowiliśmy sprawdzić informację uzyskaną telefonicznie. Podjechaliśmy pod wał p/powodziowy i udaliśmy się pieszo w miejsce wskazane nam przez informatora.
Gdy podchodziliśmy bliżej zauważyliśmy zaparkowany pojazd marki mały Fiat w bez pośredniej bliskości wody. Zbliżyliśmy się do pojazdu, za którym znajdowało się trzech mężczyzn dwóch z nich pompowało ponton natomiast trzeci z nich kierował się w stronę pojazdu do bagażnika, w,którym znajdowały się dwie sieci rybackie.... więcej( 16.3.05 00:47 http://www.klusownictwo.pl/wazyna.htm)
Nowa strona
Krótkie informacje p.n. Jak złapać wędkarskiego bakcyla - czyli "Szkółka wędkarska" - Strona prywatna. Zobacz?
więcej( 04.3.05 08:00 )
Dobry początek
Krótki komentarz na temat początku sezonu ,,nimfowego" na rzece Bystrzyca Dusznicka. !!!!
W sobotę 05.02.05. o godzinie 14.00 postanowiłem wybrać się na ,,nimfę". Początkowo (przez pierwsze 45 minut) myślałem że dzięń będzie raczej nieciekawy. Łowiłem na brązową nimfę (chruścik). Postanowiłem zmienić. Zmieniłem na chruścika również brązowego lecz ze złotą główką. Branie nastąpiło po 2 rzutach. Uderzył pięknie. Mowa pstrągu potokowym. Hol dość krótki bo i ryba nie za duża. Ale na tą rzekę to jest okaz. Miał 38 cm i 0,5 kg. Póżniej złowiłem jeszcze 5 sztuk ale takich do 26 cm. NIE ŚMIEJCIE SIĘ ŻE NAPISAŁEM ŻE TO OKAZ, ALE NA TEJ RZECE ŁOWIĄC SAMI MOŻECIE SIĘ PRZEKONAĆ O WIELKOŚCI RYB!!!!!!!!!!!!
( 11.2.05 11:40 )
"Elektrycy" zostali złapani !
Pewnego wieczoru otrzymałem informację od strażnika Państwowej Straży Rybackiej, że na jednej z pod wrocławskich rzek czterech mężczyzn dokonuję prawdopodobnie nielegalnego połowu ryb za pomocą urządzeń elektrycznych. Postanowiliśmy wspólnie sprawdzić informację ma miejsce udał się patrol, PSR złożony z dwóch strażników oraz patrol SSR złożony także z dwóch strażników.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono plan działania dokonano obserwacji nielegalnego połowu ryb,którzy prowadzili sprawcy. Na miejscu zatrzymano dwóch sprawców. Przy sprawcach zabezpieczono agregaty prądotwórcze latarkę,która służyła do włączania prądu. W aucie spakowany był także ponton i zabite prądem ryby oraz kasarek służący do wyciągania ryb. Dwóch pozostałych sprawców udało się do pobliskiej wioski w celu dokonania zakupów i tam zostali zatrzymani przez Straż Rybacką. Wszystkich sprawców przekazano Policji.
Po dokonaniu przeszukania w mieszkaniu jednego ze sprawców ujawniono nielegalnie posiadane narzędzia rybackie w postaci sieci w ilości kilkunastu sztuk. W/w grupa była poszukiwana przez Straż Rybacką od dłuższego czasu byliśmy ciągle informowani o dokonywaniu przez nich przestępstwa, lecz nam się wymykali aż nadszedł czas,że i oni wpadli tak jak wszyscy,którzy kradną ryby.
Opracował SPAK
Na stronie Kłusownicza Mapa Polski można zobaczyć zdjęcia z tej akcji.
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE
Z MERGRETE AUKEN, CZŁONKINIĄ PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
NA TEMAT ZAGROŻEŃ DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO
WYWOŁANYCH PRZEZ SPÓŁKĘ „POLDANOR S.A.”
Konferencja odbędzie się w sobotę, 29 stycznia 2005r. O godz. 13:00
W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, plac Polonii 1. 75-415 Koszalin,
tel. (0-94) 348-15-61
Więcej informacji pod telefonem: 0608458011 ( 26.1.05 13:19 OBYWATELSKA KOALICJA ZIELONYCH)
Lista dyskusyjna przyrodników "Darz Bór !"
Witam
Serdecznie zapraszam do zapisania się na listę dyskusyjną "Darz Bor" poświęconej przyrodzie Polski i jej ochronie:
http://groups.yahoo.com/group/darzbor
http://republika.pl/przyroda_pl/apel.htm
(internetowy apel o rozszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego do podpisania)
http://republika.pl/przyroda_pl/rolnictwo_dla_zycia/index.htm
(informacja o Kampanii Rolnictwo dla Życia z linkiem do elektronicznej pocztówki)
Przykładowe wątki naszych dyskusji to rozszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego, las gospodarczy/pierwotny, telemetria, odstrzał niedźwiedzi na Słowacji, odstrzał wilka, bobra, łosia, przyczyny ginięcia głuszca i cietrzewia, lista zwierząt łownych (m. in. obecosc na niej słonki i łosia), ekspansja norki amerykańskiej, eliminacja bezpańskich psów i kotów. Ostatnio pojawił się wątek nieetycznego traktowania karpi wigilijnych i rozwiązania problemu przez ich ubój przed transportem oraz szans karpia na przeżycie po wypuszczeniu na wolność. Wiąże się on nieco z tematyką listy, ponieważ gospodarka rybacka wywiera znaczący wpływ na środowisko naturalne. Ponieważ bardzo potrzebni sa specjalisci na liscie, zachecam do zapisania sie. Mozna to zrobic najprosciej wysylajac pusty e-mail na adres: darzbor-subscribe@yahoogroups.com Potem po otrzymaniu z Yahoo! prosby o potwierdzenie nalezy uzyc opcji "Reply/Odpowiedz" w swoim programie pocztowym. Gdyby nie zadziałało to można zapisać się korzystając z formularza na stronie:
http://republika.pl/przyroda_pl/index.htm
Pozdrawiam
Dariusz Kowalczyk
P.S.
Zwracam sie z uprzejma prosba o przekazanie tej informacji innym osobom interesujacym sie przyroda Polski i jej ochrona. Dziekuje.
___________________________________________________________________
Osoby, ktore nie chca otrzrymywac e-maili z listy dyskusyjnej z powodu braku czasu, malej pojemnosci skrzynki pocztowej lub ceny polaczenia, moga zablokowac otrzymywanie poczty z "Darz Bor !". W tym celu po zapisaniu sie na liste powinny wyslac pusty e-mail na adres: darzbor-nomail@yahoogroups.com
Przy takim ustawieniu subskrybenci nie otrzymuja poczty z grupy dyskusyjnej, ale nadal moga: 1.Czytac listy w archiwum (ktore jest publiczne) na stronie "Darz Bor !" na Yahoo! 2.Odpowiadac na poczte korzystajac z opcji "Reply" na tej samej stronie (po zalogowaniu sie) 3.Wysylac listy:
- na adres darzbor@yahoogroups.com ze swojego programu pocztowego albo
- ze strony "Darz Bor !" na Yahoo! (opcja "Post", dostepna po zalogowaniu
sie)
(mozliwosci 2 i 3 sa dostepne tylko dla subskrybentów)
W celu przywrocenia doreczania poczty z "Darz Bor !" nalezy wyslac pusty e-mail na adres: darzbor-normal@yahoogroups.com
___________________________________________________________________
Linki:
Strona listy na Yahoo!: http://groups.yahoo.com/group/darzbor
Tematyka i pomoc: http://www.republika.pl/przyroda_pl/index.html
W dniach 13-14 kwietnia br. nastąpi całkowita zmiana oprogramowania portalu Rybiego Oka. Niniejszy komunikat jest szczególnie ważny dla wszystkich uczestników Aukcji. Winni oni zapoznać się z tym komunikatem.
Inne, nowe fragmenty portalu znajdują sie pod adresami:
Można je już testować, choć ciągle jeszcze nad nimi pracujemy. W najbliższym czasie rozpoczniemy publikację informacji dotyczących zmian w systemach i sposobów ich użytkowania. więcej( 31.3.05 14:35 RO)
Żyłka
Zapraszmy do uczestnictwa w nowej Ankiecie Rybiego Oka.
więcej( 13.3.05 13:30 RO)
Doniesienie?
Zapraszmy do udziału w nowej ankiecie na Rybiem Oku.
więcej( 23.2.05 20:33 RO)
Sentymenty
Zapraszamy do udziału w nowej Ankietce na Rybim Oku. Które ryby darzymy sentymentem?
więcej( 29.1.05 10:01 RO)
Złośliwa złota rybka
Takiej Ankietki na RO to jeszcze nie było :))). Zapraszamy do stawienia jej czoła.
więcej( 08.12.04 21:07 RO)
Który węzeł?
Którego węzła używasz? Zapraszamy do nowej Ankietki na RO.
więcej( 22.11.04 08:08 RO)
Quiz - "dla początkujących"
Już jutro wystartuje nowy quiz "Dla początkujących". Zapraszmy do zabawy.
więcej( 02.11.04 14:54 RO)
Co wypuścisz?
Zapraszamy do udziału w nowej Ankiecie na RO - "Co wypuścisz?"
więcej( 02.11.04 13:16 RO)
Kompetencje
Czy sprzedawca w Twoim sklepie jest kompetentny?
Nowa ankietka na Rybim Oku. Zapraszamy.
więcej( 17.10.04 10:41 RO)
Puchar Rybiego Oka
Pierwszy Ogólnopolski Puchar St.Croix i Rybiego Oka
Impreza odbędzie się w dniach 22 – 24 października nad jeziorem Wygonin.
Zapraszamy do uczestnictwa.
więcej( 08.9.04 09:14 RO)
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a wszczegolności, gdy chesz pooglądać piękne Zdjęcia wędkarskie ryb i przyrody, kliknij na wskazany url. Jest co pooglądać! Hobbysta wędkarz winien być zadowolony.