Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages
  Artykuły Forum Foto Baza Co i kiedy Linki Brania Hyde Park Humor Znad wody Filmy i pliki Kartki Encyklopedia Ryby i prawo Ściąga
  Ostatnie Główne Sprzętowe Anonimowe Muchowe Karpiowe Turystyczne Komercyjne Komentarze Regulamin

Wstecz Poprzednie
Fotograf czy samobójca?! » Dowolne - Rybim Okiem » Nr:17210
Fotograf: 
Jan Przybalka  « Ocena: 8.14/21 hit »  komentuj »  Wyślij jako kartkę
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Następne Auto
Kąpiel po nie udanym zdjęciu!?
Wstecz Poprzednie

Kąpiel po nie udanym zdjęciu!?

Następne Auto

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Janowe kąpiele
Krzysztof Komoszka 21.3.05 08:28
Janku, a gdzie maska i fajka do nurkowania?10, a co?
Giselko podaj mi aparat
Roman Ostrowski 18.11.04 07:37
"Gra w fotki" wywołała przypływ adrenalinki u odbiorców. Oglądaliśmy już zdjęcia ryb, "wyjętych" z wody, oraz pełne dynamiki ukazujące zmagania wędkarzy podczas holowania. Myślę, że na powyższym ujęciu wołasz "Giselko podaj mi aparat" i szykujesz się do serii zdjęć podwodnych. Na efekty czekamy z niecierpliwością:D

Serdecznie pozdrawiam
Roman Ostrowski
Ortografia
Andrzej Potępa 17.11.04 09:08
Czytając wypowiedzi na forum, opisy brań i podpisy pod zdjęciami można odnieść wrażenie, że większość wędkarzy to analfabeci. Wstyd mi za kolegów wędkarzy kiedy widzę błędy typu „samobujca” czy „kompiel”.
Bardzo wiele dyskusji wywołuje kłusownictwo, zanieczyszczanie rzek, niszczenie przyrody ... to dobrze o nas świadczy ale szacunek do języka ojczystego jest sprawą nie mniej ważną.
Dodam jeszcze jedno. Bardzo rzadko biorę udział w dyskusjach toczących się na stronach RO ale uważnie wszystkie czytam. Codziennie spędzam chwilę przeglądając zawartość portalu i najbardziej drażnią mnie straszne błędy ortograficzne i stylistyczne w niektórych wypowiedziach.
Pozdrawiam.
     Odp: Ortografia
Krzysztof Komoszka 18.11.04 08:16
    
To co piszesz jest słuszne, ale... Są wsród nas osoby takie, jak np. ja, u których występują zaburzenia takie jak dysleksja i wszelkie jej odmiany. Niejednokrotnie, pisząć coś posługuję się Wordem by sprawdzić wyraz, do którego mam wątpliwości. Tak więc bądźmy ostrożni w osądach, zwłaszcza w sprawach niejednokrotnie delikatnych. A jeszcze jedno wiele osób ma dostęp do netu przez modem, pośpiech, często tłumaczy przyczynę błędów.
Pozdrawiam, Krzysiek-Dyslektyk.
         Odp: Ortografia
Wacław S. 18.11.04 12:39
        
Masz Krzysztof poniekąd rację, ale i wątpliwości pozostają. Powiem Ci jakie mnie trapią, czytając różne listy, naszpikowane "bykami" ortograficznymi, zwłaszcza 1-go rzędu.
1) Piszący jest nieukiem, z którym nie chce się dyskutować.
2) Piszący nie przeczytał zbyt wielu książek,co stawia go w rzędzie ignorantów. Przez czytanie ( między innymi oczywiście, gdyż zrozumiałym jest, że jest to rzec by można, 'uboczny produkt' czytania) wyrabia się pamięć wzrokową, dzięki której kojarzymy pisownię niektórych wyrazów(pisząc np.: "rzyć" i "żyć" wzrokowo możemy ocenić, że coś w danym kontekście zdania nam tu nie pasuje).
3) Piszący jest niedbaluchem, bałaganiarzem, niechlujem, nie dba o swój wizerunek, a w myśl zasady "jak cię widzą, tak cię piszą", nie może wymagać, by inni postrzegali Go inaczej, niż on sam siebie przedstawia.
4) Piszący swoimi błędami, w moim odczuciu, lekceważy innych dyskutujących na Forum uczestników, co też eliminuje Go w moich oczach jako partnera do dyskusji.
Dysleksja jest bardzo rzadką chorobą, którą zasłania się ostatnio coraz więcej osób. W przytłaczającej większosci są to właśnie osoby, o których wspominam wyżej.
pisząć coś posługuję się Wordem
Cieszy, że pracujesz nad sobą i swoim wizerunkiem.
Pozdrawiam, Wacek.
         Odp: Ortografia
Robert Hamer 18.11.04 09:12
        
W tej całej sprawie chodzi o sposób w jaki się przekazuje swoje uwagi. Niestety miałem wątpliwa przyjemność chodzić do szkoły w czasach kiedy ośmieszanie ucznia przed klasa było powszechna praktyka wśród nauczycieli. Niestety skutek tej metody był raczej opłakany, podarowała ona krajowi znerwicowane i zakompleksione pokolenie. Tera obserwuję zmianę w przeciwnym kierunku. Skutkiem tego będzie niedouczone pokolenia. Faktycznie to co się czasem czyta w sieci przyprawia o zawrót głowy. Czasem studiuję coś po kilka razy aby zrozumieć co człowiek chciał powiedzieć. Zgroza.
     Odp: Ortografia
Z M 17.11.04 10:27
    
Ten komentarz nie powinien się tu pojawić. Nie każdy jest mistrzem ortografii a uwaga, choć bardzo słuszna, znalazła się w komentarzach dotyczących jednej z najmniej "winnych" osób. W przypadku p.Jana prawdopodobnie wchodzi w grę brak polskich liter na klawiaturze. A jeśli chodzi o ortograficzny dyletantyzm to zapewniam Pana, że w wypowiedziach innych autorów znajdzie Pan rodzynki, które powalają z nóg.
     Odp: Ortografia
Robert Hamer 17.11.04 10:12
    
Jeśli jesteś tak mądrym i wrażliwym człowieka jak piszesz, to zapewne wiesz, że piszą tu też ludzie z zagranicy. Wielu z nich nie ma od dziesięcioleci kontaktu z żywym językiem. Ja osobiście jestem im skłonny wybaczyć chociażby dlatego, że sam popełniam błędy. Mnie również nie podoba się niechlujstwo językowe w Internecie. Trzeba jednak te przypadki oddzielać od siebie, bo można komuś zrobić krzywdę. Znam kilka osób piszących z zagranicy na RO i wiem, że to właśnie strach przed błędami i tego typu krytyką, powstrzymuje ich od dzielenia się z nami wieloma ciekawymi spostrzeżeniami na temat wędkarstwa. Uważam, że to wielka szkoda, bo nam, mieszkającym w Polsce i łowiącym w tych realiach, brak przykładów normalności. Szkoda, że sposobem w jaki walczysz o czystość języka, zniechęcasz kolejnego ciekawego wędkarza. Ma nadzieję, na większa roztropność z Twojej strony i polecam formę PRIV, (jak prywatnie :)
         Odp: Ortografia
Andrzej Potępa 17.11.04 13:51
        
Mój komentarz miał formę ogólnej refleksji i nie był skierowany tylko do Pana Jana. Oglądam z podziwem jego fotografie z trofeami i cenię jego wędkarskie umiejętności. Błędy były rażące więc napisałem kilka słów. Bardziej chodzi mi o wpisy w dziale „brania”. Piszą tam w znakomitej większości polscy wędkarze choć czytając trudno uwierzyć, że wyrośli i kształcili się w tym kraju.
Zapewniam Pana Roberta, że nie miałem zamiaru nikogo zniechęcać do aktywności na RO tym bardziej, iż moja wypowiedź zrodziła się z troski o wizerunek wędkarzy a nie z prostackiej chęci krytykowania wszystkiego i wszystkich. Wyciągam jednak z tej wymiany zdań wnioski i postaram się nie nadużywać klawiatury przekonując się po raz kolejny, że nawet kulturalne zwrócenie uwagi może zostać źle odebrane.
             Odp: Ortografia
Roman Ostrowski 18.11.04 07:51
            
Określenie "kulturalny czlowiek" obliguje nas do pewnych zachowań, przede wszystkim takich, które nakazują szacunek dla drugiego człowieka.
Myślę więc, że powinniśmy pozostawić nauczanie nauczycielom, aby oceniając ludzi przez pryzmat poprawności ortograficznej, nie zatracić prawdziwego wizerunku osoby.

Serdecznie pozdrawiam
Roman Ostrowski
HILFE!!!!!!!!!!
Robert Hamer 15.11.04 09:32
Jak wydedukowałem, umiesz Jan pływać i co najważniejsze potrafisz się sam wgramolić do łodzi. Przy Twojej posturze raczej nie licz na to, że ktoś wciągnie Cię przez burtę. Sumowy sposób odradzam ze względu na brak śluzu i niewielkie rozmiary szczęki :)


 
więcej
KOŁOWROTEK MARADO CUMULUS WIELKOŚĆ 500
38,00 ZŁ  ()
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
 
 
więcej
Zmiana systemu Rybiego Oka
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o.
90-223 Łódź, ul. Rewolucji 1905r 82 , tel. +48 42 678 77 03 fax +48 42 678 77 09
Reklamy Krokus: eZPublish