Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Łowiska Jeziora i zbiorniki

Hit  Jezioro Wilanowskie

Autor: Robert Płachocki
Temat: Gdzie i co łowić?
Data:27.2.02 10:37
Ocena:6.23  (35)
Czytano:8057

Witam wszystkich serdecznie.Chciałbym zaprezentować moje ulubione łowisko J.Wilanowskie. Jezioro to jest bardzo atrakcyjnie położone (obrzeża W-wy). Dostępne w ok. 70% - 30% to linie brzegowe które znajdują się w Parku Wilanowskim.


W opini wędkarzy z Warszawy i okolic dominuje stereotyp, że ten akwen jest systematycznie zanieczyszczany, a ryby najzwyczajniej śmierdza i nie nadają się do jedzenia. Chciałbym się wypowiedzieć na tem temat, a wydaje mi się że jestem osobą kompetentną, gdyż mieszkam nad j.Wilanowskim i przebywam tam każdego dnia. Stanowczo zaprzeczam stwierdzeniu o nie jadalności ryb z tego akwenu. Zarówno ja, jak i moja rodzina, znajomi i wiele innych osób jemy ryby i nie mam mowy o jakimś nieprzyjemnym zapachu. Niestety nie mogę zaprzeczyć, że jezioro nie jest przytruwane ... mianowicie wpadający do jeziora kanałek (tzw. smródka wilanowska ) czasami ma w składzie wody składniki chemiczne. Szkodzi to głównie sandaczom, które jak wiadomo są bardzo delikatne, a czego nie wiedzą wszyscy występują w tym akwenie... (nie na całym obszarze a w jego niewielkiej części -twarde dno z głazami). Inne ryby uodporniły się na przytruwanie (Zakłady z Powiśla), które odbywa się głownie zimą ( pod lodem nie widać ). Dominującym drapieżnym gatunkiem na tym zbiorniku jest szczupak i okoń. Niestety, wędkarze którzy wybiorą się na drapieżnika tutaj mogą być troszke zawiedzeni, nie jest to eldorado dla łowiących drapieżniki. Innaczej sprawa wyglada z biała ryba...

W wiekszości dno jeziora jest muliste, więc są tu idealne warunki dla lina i karasia. Część akwenu jest porośnięta tzw.kaczencami (lilie wodne). W tych miejscach możemy liczyć na dobre brania linia, karasia srebrzystego i złotego oraz karpia. Najlepsze rezultaty będziemy mieli po wcześniejszym nęceniu ( około 3dni ciętą rosówką ), ale niestyty nie każdy ma na to czas. Ja osobiscie moge sobie na to pozwolić,gdyż do jeziora mam 10m. Najlepsze rezultaty w połowach wyżej wymienionych gatunków będziemy mieli oczywiście w maju i pierwszej połowie czerwca( bez nęcenia można zlapać kilka dorodnych linów). W jeziorze dominującą biała rybą jest płoć i wzdręga . Niestety chcąc łapać dorodne płotki musimy przygotować wcześniej łowisko (nęcić kukurydzą przez kilka dni ).
Nad jeziorem, od strony Parku Wilanowskiego, jest wypożyczalnia łodzi, ( niestyty właściciel głównie żeruje na turystach - 1h wypożyczenia łodzi 10zl!! )
Jezioro Wilanowskie jest slicznie położone, z jednej strony malownicze brzegi parku, z drugiej zaś rezerwat Morusin. (samochod radze pozostawicz przy głównej drodze, oddzielającej jeziora Wilanowskie i Powśinkowskie )
Od opisywanego jeziora odchodzi odnoga ( kanał ) w stronę wyspy. Głębokość tej częsci kształtuje się około 2m i twardego dna ) Kto był w tej częśći uwierzy, kto nie musi się wybrać, ponieważ odcinek ten jest slicznie położony, obrośniety wysokimi topolami, krzkami, wiele drzew leży w wodzie (istny raj dla okonia). Długość tego odcinka to około 1km. Następnie jest śluza oddzielająca akwen wilanowski od Jeziorki i Wilanówki które wpadają do Wisły. W tej nioporoznej rzeczce występuje niezliczona ilość szczupaka!, niestety łapane przeze mnie ryby miały w okolicach tylko 1kg ( po złapaniu przenoszenie je do wyżej opisanego ujścia, które znajduje się 1m wyżej od Wilanówki (uskok)).
Jezioro Wilaniowskie posiada inną, atrakcyjną część tzw. blak, płytkie miejsce, do 1m głebokości gdzie głównie łowimy karasia. Średnia głebokość całego jeziora to 1,8m, ale jest miejsce, naprzeciwko mostku rzymskiego , gdzie dno schodzi do 6,2m.
Na opisywanym przeze mnie akwenie odbywają się zawody wędkarskie z koła nr.8 dla członków oraz raz w roku otwarte (dla wszystkich chętnych ) zawody o Puchar Burmistrz Wilanowa (początek września, wszystkich serdecznie zapraszam).
Trzy lata temu przeprowadzaliśmy zarybienie tego akwenu kroczkiem karpia oraz szczupakiem. Następnego roku czynność ta została powtórzona. Pieniądze na ten cel pochodziły od okolicznych wędkarzy.
Ja oraz moi koledzy, którym na sercu leży dobro tego JEZIORA szukalismy pomocy w naszym kole, w głównej siedzibie PZW Twarda, niestety nikt nie potrafił na pomóc.
Wszyscy zasłąniali się tym, że jest to ŚCIEK albo nie wyjaśnioną sytuacją prawną tego akwenu ( faktycznie sam dowiadywałem sie i nie wiadomo kto jest prawnym opiekunem -właścicielem tego jeziora). W 1995r wygasła bowiem umowa PZW na dzierżawę, Pałac Wilanowski chętnie weźmie pieniądze za dzierżawe ale nie posiada dokumentu że jest właścielem, gmina nic nie wie i tak jest od kilku lat.
Na łowisku tym wystarczy mieć wiec porzy sobie tyko Kartę Wędkarską ...ale nie w tym rzecz! Serdecznie wszystkich zapraszam na ten zbiornik, nie jest to napewno akwen tak rybny jak Zalew Zegrzyński ale jest naprawdę ładny i oddalony od centym Warszawy 20 min jazdy autobusem.

PS. Nie zrażajcie się jak mówią, że tu ryba śmierdzi... przecież nie chodzimy PO RYBY ale NA RYBY, dla przyjemności a nie dla mięsa!!!


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
falowe brania
Sebastian Nevermind 22.6.02 18:05
Dlaczego jak łowie na jeziorku wilanowskim, mam zmienne brania? Tzn jak nic nie bierze to nawet nie cyknie, ajak najdzie odp. moment to zarzut i zaraz branie? I tak kilka rybek się wyciągnie i znowu cisza na jakiś czas...podsypywanie nic tu nie daje, tak samo jak i całkowity brak nęcenia- w każdym przypadku brania są falowe
duzo lina??
Sebastian Nevermind 22.6.02 17:54
Po przeczytaniu Twojego artykułu skusiłem się i zacząłem jeździć na jeziorko wilanowskie. Niestety ani rosówka , ani czerwony robak nie zdał egzaminu. Natomiast po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego dowiedziałem się że najlepsze są tam płatki owsiane. Faktycznie są niezłe, niestety biorą na nie niewielkie płcie i krąpie( o których nie wspomniałeś). Zdarzył się raz lin ok 26 cm, ale był to chyba prawdziwy cud. O wspomnianych szczupakach ani slady, ale jeszcze nie rezygnuje. No i ostatnia sprawa to to, że rybki z tego zbiornika faktycznie się nie nadają do jedzenia. Śmierdzą jak diabli, z resztą sama woda śmierdzi ściekami. Ale mimo tego wszystkiego i tak chętnie odwiedzam te jeziorko, gdyż dobrze mi robi taki relaks po pracy. Tak więc polecam go wszystkim którzy się nudzą w domu. Lepsze to niż nachlanie się ;o)
znalazłem
Robert Płochocki 27.2.02 14:48
niestety drugą część wpisałem jako komentarz do artykułu .... /article/view/320/1/10 WSZYTSKICH SERDECZNIE PRZEPRASZAM za niedogodności
cz2
Robert Płochocki 27.2.02 14:45
właśnie gdzieś ja wpisałem ale widze że troszke się pogubiłem ....
     Odp: cz2
Dariusz Żbikowski 27.2.02 18:41
    
Popełniłes bląd polegający na tym, że opublikowałeś swe artykuł nieco nie tak. Zamiast kliknąć na "Nowy artrykuł" wybrałeś "Nowy komentarz". W ten sposób trafiły one w niezbyt właściwe miejsce. W oryginale są jako komentarz do artykułu zapowiedającego konkurs.

Potem zostały przez obsługę serwera scalone i już poprawnie opublikowane ponownie.

Pozdrawiam,
Darek
j.Wilanowskie
Robert Płochocki 27.2.02 13:57
przepraszam wszystkich serdecznie ale moj artykuł na temat j.Wilanowskiego nie został dokończony. Prosze o ocenę całość -dopisana drugą część .
     Odp: j.Wilanowskie
Dariusz Żbikowski 27.2.02 14:17
    
a gdzie znajduje się ta druga część?
         Odp: Co jest......
Paweł Wypiorkiewicz 27.2.02 18:19
        
Jestem w kole nr 8 (Wilanow) i chyba qrde moja odpowiedż miala znamiona rzetelnej wypowiedzi...... .
Chcialbym sie dowiedziec gdzie ona sie podziala, ewentualnie dlaczego ja wycieto.
Napiszcie wprost ,ze nalezy pisac jedynie w samych superlatywach to bede wiedzial czego sie trzymac.... i nie bede tracil czasu na stukanie w klawiature....
Pawel
             Odp: Co jest......
Robert 27.2.02 20:28
            
Ciekawy jestem co miałeś do powiedzenia ...skoro jestes z koła nr. 8 ....napisz robcio@free.polbox.pl
             Odp: Co jest......
Dariusz Żbikowski 27.2.02 18:29
            
Nic nie zgineło, nie zauważyłeś tylko że artykuł sie nieco "rozmnożył" z winy samego autora i występuje teraz:

raz jako komentarz do artykułu /article/articleview/320/1/38/

a drugi raz już jako normalny artykuł :) który oddzielnie opublikowlismy w "Konkursowych".

Pozdrówka,
DarekValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Systemy zarządzania relacjami z klientami CRM Odoo Od kilku już lat wdrażamy różne wersje tego systemu, także w wersji typu Enterprise