Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem

Hit  KOMUNIKAT

Autor: Rybie Oko
Data:09.4.05 23:06
Czytano:7695

W dniach 13-14 kwietnia rozpocznie się przestawianie Rybiego Oka na nowe tory, czyli na całkiem nowe oprogramowanie. Mamy nadzieję, że „przestawienie zwrotnicy” uda się w tych dniach wykonać. Jednak te dni nie zakończą jeszcze dość złożonego i trudnego, zarówno dla Was, jak i dla nas, okresu przejściowego. Optymistycznie liczymy, że ten uda się zakończyć mniej więcej w ciągu miesiąca.


Co i jak się będzie zmieniać:

W pierwszej kolejności stare RO zostanie „przeniesione” pod adres http://archiwum.rybieoko.pl ( dla tych, co używają adresu pzw.pl będzie to http://archiwum.pzw.pl, a dla tych, co używają adresu fishing.pl będzie to http://archiwum.fishing.pl )

W miejsce i pod adresami starego RO uruchomione zostanie nowe oprogramowanie. Będzie ono widoczne pod następującymi adresami:

Trzon zasadniczy RO – adresy: http:://www.rybieoko.pl lub http://www.pzw.pl lub http://www.fishing.pl
Forum dyskusyjne – adresy http://forum.rybieoko.pl lub http://forum.pzw.pl lub http://forum.fishing.pl
Sklep internetowy – adresy http://sklep.rybieoko.pl …. inne analogicznie.
Galerie zdjęć – adresy http://foto.rybieoko.pl …. inne analogicznie.
Bazar/Aukcje – adresy. http://bazar.rybieoko.pl …. inne analogicznie
Chat - adresy http://chat.rybieoko.pl …. inne analogicznie

(Te nowe domeny fukcjanują JUŻ dziś pod adresami http://news.lin.pl http://forum.lin.pl http://sklep.lin.pl http://bazar.lin.pl http://foto.lin.pl http://chat.lin.pl --- można się rejestrować )

W tym momencie będą jeszcze ciągle funkcjonowały adresy http:://ryby.rybieoko.pl http://home.rybieoko.pl i http://tygodnik.rybieoko.pl

W momencie przestawiania systemów, wiele zawartość nowego oprogramowania w znacznej mierze będzie „pusta” bądź szczątkowa. Dopiero po przestawieniu rozpoczniemy zapełnianie jej szerzej, już sensowną zawartością. W tym samym czasie będziemy wyłączać sukcesywnie wszelkie „życie” (komentowanie, dodawanie itp.) w obszarze starego RO. Docelowo stare RO stanie się wyłącznie treścią archiwalną. Zdecydowaliśmy jednak o tym, że najbardziej wartościowe fragmenty starego, zostaną przeniesione po pewnym czasie na nowe.

Niestety nie może to jednak dotyczyć działu foto, co z przykrością stwierdzamy. Przyczyna jest prosta. Na starym RO pojęcie właściciela zdjęcia było dość względne, nawet wtedy, jeśli ktoś zakładał „Galerię autorską”. Zwykle nijak nie stosował się do naszych instrukcji i nie zgłaszał nam tego faktu – w celu ustawienia stosownych uprawnień.

Innymi słowy, w obszarze „foto” – „poddaliśmy się” w zakresie jego przeniesienia na nowe.
Liczymy na to, że poszczególni autorzy wesprą nas i przeniosą sami to, co najbardziej wartościowe. W tym celu każdemu z nich „odblokujemy” funkcję „pobierz oryginał” (nawet wtedy, jeśli ze względu na błędy w uprawnieniach, na dziś nie posiada do niej dostępu).

Zgodnie z tym, co już komunikowaliśmy wszystkie aukcje zostaną „odgórnie” skrócone i zakończone 12 kwietnia o godz. 12. Potencjalne nowe mogą JUŻ być wystawiane na nowym Bazarze.

Użytkownicy
WSZYSCY użytkownicy będą MUSIELI ponownie się zarejestrować. Prawie ŻADNE dane nie zostaną przeniesione. Powód jest prosty – na nowym RO prowadzić będziemy weryfikację danych o użytkownikach. Pragniemy, by naszymi użytkownikami pozostali tylko Ci, którzy są w pełni wiarygodni.

Zarejestrowanie się w którejkolwiek z nowych domen (prócz Chata – na którym rejestrujemy się mniej wiarygodnie i całkiem oddzielnie) skutkować będzie tym, że użytkownik będzie mógł logować się już wszędzie, za pomocą tego samego Loginu i Hasła (wręcz będzie logowany automatycznie pomiędzy tymi domenami). Każdy z użytkowników jednak, w KAŻDEJ domenie będzie mógł ustalić INNE pozostałe informacje o użytkowniku (np.: podpis, zdjęcie, informację o sobie). Pozornie to dziwne, ale chyba zgodzą się wszyscy z tym, że inaczej wypada wypełnić pole „O mnie” na Forum i nieco inaczej na Bazarze.

Jeśli ktoś będzie zawzięty, to może NAWET w każdej domenie zarejestrować się oddzielnie. Będzie miał wtedy jednak kilka Loginów. Nie uda mu się jednak tego zrobić wtedy, jeśli wszędzie będzie podawał ten sam adres E-mail.

Użytkownikom, którzy „na nowym” zrejestrują się pod tym samym Logiem i którzy podadzą ten sam adres E-mail, system sam przeniesie stosowne punkty „aktywności” (nie odbywa się to jednak natychmiastowo zaraz po rejestracji, system winien wykonać te czynność w ciggu 24 godzin od rejestracji). Wszyscy ci, których system sam nie rozpozna, będą się musieli zwracać w tej sprawie do Aminów. Aktywność będzie przenoszona stosownie do okoliczności (czyli Gwiazdki z Aukcji inaczej niż inne formy aktywności).

System
W okresie przejściowym serwer będzie obciążony podwójnie. Prosimy wszystkich o sporą dozę wyrozumiałości. Liczymy na to, że cały proces przeprowadzki uda nam się zakończyć szybciej niż w ciągu miesiąca (optymistycznie do maja).

Oddając do użytkowania nowy system, świadomi jesteśmy, że nie jest możliwe byśmy podczas jego produkcji ustrzegli się błędów. Prosimy zatem bardzo o raportowanie nam każdego, nawet najmniej znaczącego szczegółu, który w jakikolwiek sposób może świadczyć o błędzie oprogramowania. Wystarczy do nas napisać klikając na ikonę poczty, lub najlepiej klikając na wszechobecną na nowym RO ikonę „biedronki” (inaczej „pluskwy” – czyli błędu).

Wszystkich, których przeprowadzka „dotknie’ w jakikolwiek sposób przepraszamy i życzymy miłego i wygodnego serwowania już na "nowym".

PS. Prosimy o zadawanie ewentualnych pytań.
PS1. Pilnie poszukujemy Moderatorow Chat-a

Redakcja RO

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Nowe RO
Waldemar Szewczuk 10.4.05 09:28
Mam 2 pytania:
1. Czy strony domowe będą przenoszone automatycznie czy też konieczne będzie wgrywanie ich na nowo?

2. Czy możliwa jest zmiana nazwy użytkownika? Jeśli tak to w jaki sposób.

Pozdrawiam.
     Odp: Nowe RO
Dariusz Żbikowski 10.4.05 11:43
    
Zakładamy, że strony domowe zostaną przeniesione automatycznie. W okresie przejściowym wystąpią jednak problemy z zarządzniem nimi. Jeśli chcesz zmienić ich nazwę daj znać (o ile pytanie o nazwę użytkownika dotyczy stron domowych).

Darek
         Odp: Nowe RO
Waldemar Szewczuk 10.4.05 14:36
        
Kurczę, znowu nie wyraziłem się jasno. Raz już mi za to nosa utarli, na szczęście teraz nie chodzi o nic poważnego. Chodziło mi o zmiany w edycji konta użytkownika zarejestrowanego na nowym RO. Po zalogowaniu się i wejściu w edycję konta mamy taką część: Identyfikacja. Hasło i e-mail można tam zmienić a nazwę użytkownika? Właśnie o to pole mi chodziło :) Waldek.
             Odp: Nowe RO
Dariusz Żbikowski 10.4.05 21:02
            
Nazwę użytkownika (Imię i Nazwisko) - można poprawiać.

DarekValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Wszywki i metki odzieżowe Firma "Wszywka" zaprasza!