Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
Error: eZArticleRenderer::eZArticleRenderer() could not find generator in XML chunk.
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem

Hit  KOMUNIKAT

Autor: Rybie Oko
Data:09.4.05 23:06
Czytano:7609

W dniach 13-14 kwietnia rozpocznie się przestawianie Rybiego Oka na nowe tory, czyli na całkiem nowe oprogramowanie. Mamy nadzieję, że „przestawienie zwrotnicy” uda się w tych dniach wykonać. Jednak te dni nie zakończą jeszcze dość złożonego i trudnego, zarówno dla Was, jak i dla nas, okresu przejściowego. Optymistycznie liczymy, że ten uda się zakończyć mniej więcej w ciągu miesiąca.


Co i jak się będzie zmieniać:

W pierwszej kolejności stare RO zostanie „przeniesione” pod adres http://archiwum.rybieoko.pl ( dla tych, co używają adresu pzw.pl będzie to http://archiwum.pzw.pl, a dla tych, co używają adresu fishing.pl będzie to http://archiwum.fishing.pl )

W miejsce i pod adresami starego RO uruchomione zostanie nowe oprogramowanie. Będzie ono widoczne pod następującymi adresami:

Trzon zasadniczy RO – adresy: http:://www.rybieoko.pl lub http://www.pzw.pl lub http://www.fishing.pl
Forum dyskusyjne – adresy http://forum.rybieoko.pl lub http://forum.pzw.pl lub http://forum.fishing.pl
Sklep internetowy – adresy http://sklep.rybieoko.pl …. inne analogicznie.
Galerie zdjęć – adresy http://foto.rybieoko.pl …. inne analogicznie.
Bazar/Aukcje – adresy. http://bazar.rybieoko.pl …. inne analogicznie
Chat - adresy http://chat.rybieoko.pl …. inne analogicznie

(Te nowe domeny fukcjanują JUŻ dziś pod adresami http://news.lin.pl http://forum.lin.pl http://sklep.lin.pl http://bazar.lin.pl http://foto.lin.pl http://chat.lin.pl --- można się rejestrować )

W tym momencie będą jeszcze ciągle funkcjonowały adresy http:://ryby.rybieoko.pl http://home.rybieoko.pl i http://tygodnik.rybieoko.pl

W momencie przestawiania systemów, wiele zawartość nowego oprogramowania w znacznej mierze będzie „pusta” bądź szczątkowa. Dopiero po przestawieniu rozpoczniemy zapełnianie jej szerzej, już sensowną zawartością. W tym samym czasie będziemy wyłączać sukcesywnie wszelkie „życie” (komentowanie, dodawanie itp.) w obszarze starego RO. Docelowo stare RO stanie się wyłącznie treścią archiwalną. Zdecydowaliśmy jednak o tym, że najbardziej wartościowe fragmenty starego, zostaną przeniesione po pewnym czasie na nowe.

Niestety nie może to jednak dotyczyć działu foto, co z przykrością stwierdzamy. Przyczyna jest prosta. Na starym RO pojęcie właściciela zdjęcia było dość względne, nawet wtedy, jeśli ktoś zakładał „Galerię autorską”. Zwykle nijak nie stosował się do naszych instrukcji i nie zgłaszał nam tego faktu – w celu ustawienia stosownych uprawnień.

Innymi słowy, w obszarze „foto” – „poddaliśmy się” w zakresie jego przeniesienia na nowe.
Liczymy na to, że poszczególni autorzy wesprą nas i przeniosą sami to, co najbardziej wartościowe. W tym celu każdemu z nich „odblokujemy” funkcję „pobierz oryginał” (nawet wtedy, jeśli ze względu na błędy w uprawnieniach, na dziś nie posiada do niej dostępu).

Zgodnie z tym, co już komunikowaliśmy wszystkie aukcje zostaną „odgórnie” skrócone i zakończone 12 kwietnia o godz. 12. Potencjalne nowe mogą JUŻ być wystawiane na nowym Bazarze.

Użytkownicy
WSZYSCY użytkownicy będą MUSIELI ponownie się zarejestrować. Prawie ŻADNE dane nie zostaną przeniesione. Powód jest prosty – na nowym RO prowadzić będziemy weryfikację danych o użytkownikach. Pragniemy, by naszymi użytkownikami pozostali tylko Ci, którzy są w pełni wiarygodni.

Zarejestrowanie się w którejkolwiek z nowych domen (prócz Chata – na którym rejestrujemy się mniej wiarygodnie i całkiem oddzielnie) skutkować będzie tym, że użytkownik będzie mógł logować się już wszędzie, za pomocą tego samego Loginu i Hasła (wręcz będzie logowany automatycznie pomiędzy tymi domenami). Każdy z użytkowników jednak, w KAŻDEJ domenie będzie mógł ustalić INNE pozostałe informacje o użytkowniku (np.: podpis, zdjęcie, informację o sobie). Pozornie to dziwne, ale chyba zgodzą się wszyscy z tym, że inaczej wypada wypełnić pole „O mnie” na Forum i nieco inaczej na Bazarze.

Jeśli ktoś będzie zawzięty, to może NAWET w każdej domenie zarejestrować się oddzielnie. Będzie miał wtedy jednak kilka Loginów. Nie uda mu się jednak tego zrobić wtedy, jeśli wszędzie będzie podawał ten sam adres E-mail.

Użytkownikom, którzy „na nowym” zrejestrują się pod tym samym Logiem i którzy podadzą ten sam adres E-mail, system sam przeniesie stosowne punkty „aktywności” (nie odbywa się to jednak natychmiastowo zaraz po rejestracji, system winien wykonać te czynność w ciggu 24 godzin od rejestracji). Wszyscy ci, których system sam nie rozpozna, będą się musieli zwracać w tej sprawie do Aminów. Aktywność będzie przenoszona stosownie do okoliczności (czyli Gwiazdki z Aukcji inaczej niż inne formy aktywności).

System
W okresie przejściowym serwer będzie obciążony podwójnie. Prosimy wszystkich o sporą dozę wyrozumiałości. Liczymy na to, że cały proces przeprowadzki uda nam się zakończyć szybciej niż w ciągu miesiąca (optymistycznie do maja).

Oddając do użytkowania nowy system, świadomi jesteśmy, że nie jest możliwe byśmy podczas jego produkcji ustrzegli się błędów. Prosimy zatem bardzo o raportowanie nam każdego, nawet najmniej znaczącego szczegółu, który w jakikolwiek sposób może świadczyć o błędzie oprogramowania. Wystarczy do nas napisać klikając na ikonę poczty, lub najlepiej klikając na wszechobecną na nowym RO ikonę „biedronki” (inaczej „pluskwy” – czyli błędu).

Wszystkich, których przeprowadzka „dotknie’ w jakikolwiek sposób przepraszamy i życzymy miłego i wygodnego serwowania już na "nowym".

PS. Prosimy o zadawanie ewentualnych pytań.
PS1. Pilnie poszukujemy Moderatorow Chat-a

Redakcja RO

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Nowe RO
Waldemar Szewczuk 10.4.05 09:28
Mam 2 pytania:
1. Czy strony domowe będą przenoszone automatycznie czy też konieczne będzie wgrywanie ich na nowo?

2. Czy możliwa jest zmiana nazwy użytkownika? Jeśli tak to w jaki sposób.

Pozdrawiam.
     Odp: Nowe RO
Dariusz Żbikowski 10.4.05 11:43
    
Zakładamy, że strony domowe zostaną przeniesione automatycznie. W okresie przejściowym wystąpią jednak problemy z zarządzniem nimi. Jeśli chcesz zmienić ich nazwę daj znać (o ile pytanie o nazwę użytkownika dotyczy stron domowych).

Darek
         Odp: Nowe RO
Waldemar Szewczuk 10.4.05 14:36
        
Kurczę, znowu nie wyraziłem się jasno. Raz już mi za to nosa utarli, na szczęście teraz nie chodzi o nic poważnego. Chodziło mi o zmiany w edycji konta użytkownika zarejestrowanego na nowym RO. Po zalogowaniu się i wejściu w edycję konta mamy taką część: Identyfikacja. Hasło i e-mail można tam zmienić a nazwę użytkownika? Właśnie o to pole mi chodziło :) Waldek.
             Odp: Nowe RO
Dariusz Żbikowski 10.4.05 21:02
            
Nazwę użytkownika (Imię i Nazwisko) - można poprawiać.

DarekValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Kiedy wybrać się na ryby? Będą dziś brały czy nie? Na tem pytanie odpowie Ci księżycowy Kalendarz brań Jak wiadomo, księżyc ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na ziemi, na brania ryb także.