Pod ochroną


Wszystkie KWI Spis Nieregularników KWI Nieregularnik nr 10

Hit  Horror nad Soliną

Autor: Łukasz Stefanowski
Data:10.11.04 19:54
Ocena:7.13  (96)
Czytano:8278

Czy wędkarze nie mają już sumienia, poczucia etyki, świadomości, że działają na własną szkodę???


Dziś rano wybrałem się kolegą nad Solinę na ryby tak po prostu odpocząć.
Dzień nie zaliczę z pewnością do udanych, nie brało nic po kilku godzinach wędkowania i czasu poświęconego rozmową stwierdziłem „ w ubiegłym tygodniu karpie tak ładnie brały, a dziś nawet płoci nie widać” i tak nam miną czas do południa, kiedy to nad wodą pojawili się kolejni wędkarze. Rozmowa z nimi zaczęła się jak zwykle „bierze” po krótkiej rozmowie to, co usłyszałem zabrzmiało okrutnie „a wczoraj mieli po dziesięć, słychać było tylko pałki w łeb i jak ryba ląduje w krzakach ”. Wtedy żałowałem, że nas tam wtedy nie było.
W zatoce siedziało cztery, pięć a może i więcej wędkarzy, dokładnie nie wiem faktem jest, że każdy z nich wyją po dziesięć, a może i więcej karpi, pewnie też krótkim nie darowali wolności. Po rozmowie zadałem sobie pytanie „czy jaki kolwiek z nich wiedział, jaką szkodę wyrządzają sobie, kolegom a przede wszystkim tutejszemu akwenowi”
Ludzie ci pewnie nie mają pojęcia ile pracy i wysiłku nie wspomnę tu o pieniążkach, jakie ktoś w to wkłada, a kto PZW oczywiście starając się, aby To jakoś wyglądało, a nie tylko „ŻABY”.
Sytuacja ta zabolała mnie jako wędkarza, strażnika i osobę z sumieniem.
Wakacje się skończyły, PSR zamkną sezonowy posterunek, zabrał łodzie i się zaczęło. Tacy wyplewią ryby jak „chwasty” a ty jutro siądziesz na miejscówce i.....
Ta dramatyczna sytuacja niech da do myślenia tym, którym jest to obojętne....


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
notak ten problem dotyka całą polske
Dawid Myszor 20.11.04 09:18
My też borykamy się z problemem mięsiarstwa dlatego uważam ze limit ryby powinien zostać zmniejszony a po drugie by zwracano na to uwaga nachętniej to zajebac takich huji a przedewszystkim starych dzidków bo to oni robiom te szkody prosze o kontakt z osobom piszacom ten reprotaż moje gg 4323500
Horror nad Soliną
Grzegorz Buchu 12.11.04 19:21
Niestety nie ma rady na takich "gości" - byli, są i będą. I wiem, że nawet żaden z nas nie podszedłby do nich aby zwrócić im uwagę, ponieważ, zamiast kolejna rybka - sam mógłby dostać PAŁĄ w łeb. Ale każdy kto ma choć trochę zdrowego rozsądku musi wkoło opowiadać o takich sytuacjach i niestety edukować wszystkich dookoła, bo niestety wszystko zmierza w tym kierunku, że albo będziemy łapać ryby na komercyjnych zarybianych łowiskach, albo z nad wody będzimy przynosić --- duuuużo świeżego powietrza.
tak mysle
pudel 06.11.04 11:49
powiem wam jedno ze chyba wiecej szkody wyrządzają tacy mięsiarze na których niema po sezonie bata (PSR) niz ci ludkowie przyjezdni bez znajomości łowiska czasu na nęcenie i czasem z małym doświadczeniem i tacy co dadzą węde brzdącowi i zato są ganieni przez PSR a tu prosze niby wędkarze a tak sobie podcinają gałaz na której sami siedzą a niech ich h... szczeli
Mało prawdopodobne!
Sebastian Kosiński 04.11.04 23:37
Nie możliwe żeby mieli aż takie branie, chłopaki musieli podudować własne ego i kit ci wciskali. Ale jeśli było tak w rzeczywistości to nie są to wędkarze tylko idioci nie myślący o przyszłości.
Pozdrawiam
     Odp: Mało prawdopodobne!
Łukasz Stefanowski 17.11.04 14:39
    
Może masz i rację, ale fakt że kilkanaście dni wcześniej wpuścili około czterech tony karpia staje się to możliwe do wykonania. Sam wiosną w dobrym dniu wyciągałem po nawet 12 szt. Oczywiście Karpie wracały do domu w doskonałej kondycji iż myślą „następnym razem się zobaczymy”
szkoda
Łukasz Zdybel 04.11.04 22:05
siemka Łukasz:] zeczywiście ci mięsiarze wybili ładne stado karpi i jest to głupotą ponieważ następnym razem nic nie złapią .......i inni też :/mogli zabrać pare ryb powiedzmy 3 ale zeby po 10 to bez kitu s........o i trzeba z tym walczyć a kałach w takim przypadku by sie przydał chociaż by poto aby ich przestraszyć :]
Horror nad Soliną
Artur Początek 04.11.04 21:41
Może ktoś ma na sprzedaż jakiś "niepotrzebny kałach z tłumikiem"?
Trochę by pomógł w takiej i innych sytuacjach!-wkurzony po godzinie spalania śmieci nad Odrą w Dobrzeniu !!!
Takie życie "gumofilcy"
Grzegorz Tuński 04.11.04 20:57
Cześć Łukaszu

I co im zrobisz jak to p........i "mięsiarze". Nie pamiętasz jak zwróciłem Wam ostatnio uwagę nad Sanem, że wszyscy "tuziemcy" łowią z koszami i co tylko zbliży się do wymiaru dostaje w łeb? To szok!!! Każda złowiona ryba miarowa trafia do kosza. Wiem mają prawo do tego, ale Ci dwaj faceci, co jeden zapomniał kosza i wielce lamentował do kolegi, że co on zrobi bez kosza. Przecież nie mógł żyć bez niego. Kazał więc koledze chodzić koło niego, bo jak złowi lipienia to go da koledze do kosza. Nie jest to zgodna z regulaminem. Gdzie etyka, sumienie??? Ja bym się wstydził powiedzieć tak do najlepszego przyjaciela zapominając kosza, że to on ma chodzić za mną, a nie ja za nim - oczywiście jakby był to dla mnie dramat, że zapomniałem kosza. Dla sprostowania ja zabieram ryby, ale nie wszystkie miarowe, które złowię.

Wracając do tych karpiarzy, to zabrali po dziesięć, bo są "biedni" i nie mają co jeść, a jutro pewnie nie będą brały, a oni mają puste zamrażarki :-(((. Utopić takich, bo to jawne s...........o.

Pozdrawiam ale nie "mięsiarzy i koszykarzy" - zły Grzylek


Valid XHTML 1.0!