Pod ochroną


Wszystkie KWI Spis Nieregularników KWI Nieregularnik nr 10

Hit  Pierwsze koty za płoty

Autor: Marek Kaczmarczyk
Data:10.11.04 19:54
Ocena:6.75  (16)
Czytano:5384

Jak się powiedziało "A" to trzeba powiedzieć "B"... Po samobójczej decyzji nabycia zestawu muchowego (aby nikt mnie nie posądził o kryptoreklamę to powiem tylko, że.... nabyty w Krokusie :-)), przyszła pora na krok następny.


Przy okazji łykendowego pobytu na Pucharze St.Croix i Rybiego Oka na Łowisku Piaseczno, miałem możliwość wykonania pierwszych w życiu "wymachów" pod czujnym okiem Artura Banachowskiego. W ogóle to cała lekcja była dziełem "zbiorowym". Zestaw ze zbioru rówżnych mniej lub bardziej dziwnych elementów połączył w mającą sens całość, uczestniczący w Pucharze Gość ze Słowacji - Ferdynand (nazwiska niestety nie dosłyszałem :-)). Ze zmontowanym przez niego kompletem stanąłem nad brzegiem basenu. Artur "przywiązał" mnie do wędki jakimś magicznym wynalazkiem prosto z Ameryki. Ponoć po to bym "z nadgarstka nie dopalał". Co by to nie miało znaczyć to faktycznie łapy w nadgarstku nie dało rady zgiąć. Od słowa do słowa, gdy Artur ukończył wykład z "balistyki muszkarskiej" przyszła pora na....rzut.

No może nie od razu 20 metrów, ale po kilkudziesięciu próbach kilka razy udało się basen przerzucić...
Artur, z tego miejsca serdecznie Ci dziękuję. Dziękuję również wszystkim, że mnie śmiechem nie zdeprymowali...
Jeszcze kilka takich lekcji (lub samodzielnych prób) i... przywiążę muchę....


Marek - "nimfoman neofita" :-))Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Gratulacje
Mariusz Szalej 14.11.04 20:23
Wyrazy uznania za odwagę w odniesieniu do przyznania się do "zieloności" w tej metodzie oraz za chęć podjęcia prób nauki nowego. Ja jakoś nie mogę odważyć się sięgnąć po muchówkę, która jest dla mnie mocno "obca". Chyba brak cywilnej odwagi i strach przez śmiechem lepszych.
Pozdrowienia
Mariusz
     Odp: Gratulacje
Marek Kaczmarczyk 15.11.04 08:09
    
dwa tygodnie temu odbył się akt drugi. Kuba Chruszczewski nakręcił mi much i udałem się na pierwsze próby "na ostro". Trochę było problemów bo muchy przyszły na adres służbowy i koleżanki chciały zabrać na kolczyki na Sylwestra, ale... obroniłem.
POszedłem na zielonkowskie Glinianki. Zmontowałem wszystko do kupy, uwiązałem malutką suchą (na nazwach to ja jeszcze się nie znam...).
Pierwsze próby rzutów i... TRAGEDIA. Po okiem Artura szło to jednak łatwiej. PO wielu (bardzo wielu) próbach, odtwarzając w pamięci lekcję z Mistrzem, udało mi się raz na kilka razy osiągać odległości mnie satysfakcjonujące (za pas trzcin)i... wyprostowany ładnie zestaw. Przy okazji wyczyściłem z liści wszystko co poza mną :-)...
Łapa bolała okrutnie (coś sie w niej zepsuło wcześniej). Spostrzerzenie neofity mam jedno: Do tego wcale nie trzeba siły... Właśnie wtedy, gdy jej mniej przykładałem, a skupiałem się na wspomnieniach z lekcji, rzuty wychodziły najprzyzwoitsze... Brań oczywiście nie było, albo... nie widziałem...

c.d.n.

Pozdrawiam
NNN
(Niedzielny Nimfoman Neofita...)
         Odp: Gratulacje
NNN (niedzielny nimfoman neofita) :-) 26.11.04 23:33
        
Nasz ukochany ciąg dalszy niewątpliwe nastąpi. Jednak nie wcześniej niż wiosną. Nie mam pod ręką korepetytora, który wziąłby mnie pod swe skrzydła i podszkolił dalej. Rzeczki nizinne i klenie (czy co inne) czekają. Na razie wracam do spina. Tu też ćwiczę nowe tematy. Krótki kij (2m do 18g mod-fast, casting), niskoprofilowy multiplikator (Daiwa Procaster 100 HL) i... poszukiwania rybek w dolnej Narwi (poniżej Dębe) lub Wiśle (poniej mosty gdańśkiego)...
Też zamelduję jak było...
Ale much z nosa nie wyganiam...
Pozdrawiam
NNN
:-)
     Odp: Gratulacje
Dariusz Żbikowski 14.11.04 20:33
    
Ci, co mieli kiedykolwiek muchówkę w ręku śmiać się nigdy nie będą. Oni sami dobrze wiedzą ile much na drzewach zostawili :)))

Pozdrawiam,
Darek
         Odp: Początki
Michał Sopiński 20.11.04 20:58
        
Oj pamiętam, pamiętam jak się zanosiłem ze śmiechu jak w Wałczu na pierwszym spotkaniu pstrągowym Jacek Jóźwiak przy wtórze dwóch Żbików wmawiali mi, że skoro dotknąłem muchówki to już przepadłem. Przyrzekam, że takie bzdury wygadywali. Ale ja dzielnie się opierałem i zapewniałem, że ja to nigdy. I tak do dzisiaj...

Pozdrawiam,
Michał

PS. A pierwszego, ślicznego konika polnego uwiązanego przez nieznanego i autora szukałem w kępie trawy ze 45 minut. Bezskutecznie.


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©2004 Stowarzyszenie KWI

Klub gości na Rybim Oku
Reklamy Krokus: eZ Publish