Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Łowiska Rzeki

Hit  Łowiska Odry-odcinek III-ci "Przewóz"

Autor: Ryszard Siejakowski
Temat: Gdzie i co łowić?
Data:28.11.03 12:21
Ocena:8.83 hit (12)
Czytano:3524

Tym razem, proponuję odskoczyć trochę w górę rzeki Odry, celem poznania łowiska w pobliżu miejscowości Przewóz.


Dojazd do łowiska.
Jadąc od strony Poznania, jedziemy drogą na Wolsztyn, skręcamy na Nową Sól i w miejscowości Konotop, kierujemy się na Bojadła /w Konotopie skręt w prawo, przez przejazd kolejowy/. W Bojadłach, na krzyżowce na wprost i po dwóch kilometrach dojeżdżamy do przeprawy promowej w Przewozie.
Dla jadących od strony Sulechowa, kierunek na Klenicę i w Bojadłach skręcamy w prawo do Przewozu.
Dojazd od strony Zielonej Góry, to kierunek na Milsko i dojeżdzamy z drugiej strony Odry.
W mej ocenie, jedno z ciekawszych łowisk w tym rejonie, miedzy innymi przez dostępnośc do obu stron rzeki. "Wycieczkę krajoznawczą" rozpoczynamy od prawego brzegu rzeki, przy przeprawie promowej. Na początek proponuję schodzenie w dół rzeki. Nadodrzański łęg, porośnięty jest tutaj starodrzewiem z przewagą okazałych dębów. Warto kilka minut poświęcić na przyglądnięcie się niektórym okazom, mających statut pomników przyrody. Pierwsze kilka ostróg wygląda ciekawie na pierwszy rzut oka ale nie są to zbyt interesujące miejsca połowu. Dla spokoju sumienia należy je obłowić, bo jak wiadomo licho nie śpi a i mały trening na początek, może się przydać. Bardziej interesujacy odcinek, to miejsce gdy kończy się nadbrzeżny las i rozpoczyna się łąka. Ostrogi są tutaj znacznie krótsze i występują gęściej. Trochę kłopotu może sprawić przedzieranie się przez nabrzeżne chaszcze. Ale warto. Niespodzianka może nas spotkać na każdym kroku. Obławianie tego odcinka, proponuję zakończyć na wysokości niewielkiego lasku, tuż przy wjeździe na wał przeciwpowodziowy. Zarezerwujcie trochę więcej czasu na ostatnie ostrogi, a zwłaszcza na tę z wyspą :o)). Dla trochę bardziej doświadczonych spiningistów, mała wskazówka. Należy poszukać charakterystycznego przegłębienia, typu rynna i uzbroić się w cierpliwość. Dla cierpliwych, może to być wcale okazała nagroda z obficie uzębionym pyskiem :o)))
Gdy znudzi się nam dolna część łowiska, proponuję przeskoczyć na górny. Jest on zupełnie inny. Długie ostrogi, mocno wchodzące w nurt rzeki. Doskonałe miejsca na bolki i klenie. Przez łęg prowadzi droga wyjeżdżona przez wędkarzy i praktycznie możemy dojechać kawał drogi w górę rzeki. Interesujące wyniki miałem ok. pół kilometra od przeprawy promowej. Tutaj należy się liczyć ze szczupłym i wąsatym. Odcinek ten można zakończyć na lasku podchodzącym do samego brzegu rzeki. Jeszcze kilkanaście lat temu, na tym odcinku porastały pojedyńcze, przepiękne dęby. Ale miejscowi wandale większośc z nich podpalili i dzisiaj możemy ogladać tylko pozostałości po drzewnych matuzalemach.
Dla zwolenników obławiania lewego brzegu, proponuję wycieczkę w dół, od przyczółka promowego. Parę pierwszych główek, można sobie darować. Niezbyt głębokie, dość dużo zaczepów ale mało brań. Większośc złowionych szczupaków to były podrostki i karakany. Na poważnie za łowienie należy się zabrać tuż przed końcem dość gęstego, nadbrzeżnego lasu. Te ostrogi są dość mocno okupowane, zarówno przez miejscowych jak i przyjezdnych. Doskonałe miejsca na kontakt zarówno ze szczupłym jak i mętnookim. Dolna część tego łowiska, to z moich doświadczeń, miejsce dla wytrwałych. Nie polecam go spiningistom typy szybkobiegacze, bo mogą się zawieść. Tutaj raczej należy się nastawić na systematyczne "oranie" klatek między ostrogami i "zmusić" drapieżnika do współpracy. A nagroda za ciężką pracę może być okazała.
Górna część łowiska powyżej promu, chyba mniej ciekawa. Polecam ją jednak specjalistom od odrzańskich boleni. Bywały dni, że waliły jak szalone i to niezłe torpedy.
Uwagi końcowe.
Na podstawie własnych spostrzeżeń i doświadczeń, uważam te łowisko za jedno z ciekawszych w tym rejonie. Nie jest ono jednak bez wad. Dogodny dojazd z wielu stron, owocuje w niektóre dni dość mocnym oblężeniem, zarówno przez spiningistów jak i spławikowców. Planując tam wyjazd, należy to mieć na uwadze, o czym lojalnie uprzedzam.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
:)))
hornetpsr 28.11.03 16:12
....... są to ( w dół od promu ) , jedne z najlepszych łowisk sandaczowych jakie znam . Ci co je łapia ( 5 - 7 kilowce) stosuja ciężką metodę gruntową ( karpiową ) na trupa , z sygnalizatorami brań . Branie jest ogromnym przeżyciem , zwłaszcza , że często na tym odcinku siadają dodatkowo ( może jako bonus ) - sumy .
A za boleniami w górę rzeki sam biegałem kiedyś 4 lata :)Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Forum wędkarskie