Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Łowiska Rzeki

Hit  Łowiska Odry-odcinek II-gi, "Nietkowice"

Autor: Ryszard Siejakowski
Temat: Gdzie i co łowić?
Data:27.11.03 12:08
Ocena:8.36 hit (11)
Czytano:4335

Kolejny odcinek z cyklu łowiska Odry, zlokalizowany w pobliżu wsi Nietkowice, leżącej na prawym brzegu rzeki Odry.


Podobnie jak w przypadku łowiska "Brody", dojazd drogą Sulechów-Krosno Odrzańskie /droga nr 278/. Dojeżdżamy do wsi Nietkowice i kierujemy się na linie kolejową. We wsi musimy zjechać z drogi głównej na wąska dojazdówkę prowadzącą do mostu kolejowego, przerzuconego nad Odrą. Środek transportu możemy pozostawic niedaleko przyczółka mostowego lub zjechać w dól na nadodrzański łęg. Po intensywnych opadach mogą być kłopoty z podjazdem pod górę. Mamy tutaj dostępne praktycznie obydwa brzegi rzeki. Pozostając na prawym brzegu rzeki, penetracje rozpoczynamy w górę rzeki. Nie jest to długi odcinek, ze wzgledu na naturalną przeszkodę jaką jest kanał Nietkowicki w odległości ok. 1,5 km od mostu kolejowego. Warta dokładnego przeczesania jest trzecia i czwarta ostroga powyżej mostu. Duża szansa na okazałego szczupaka. Kolejne ostrogi niestety już nie są tak interesujace. Krótkie i stosunkowo płytkie. Nie oznacza to, że nie mamy szansy na krótkiego szczupłego lub sandaczyka. Troche czasu warto poświęcić na ostrogi w pobliżu wypływu kanału Nietkowickiego i sam wypływ. Gdy już uporamy się z tym odcinkiem rzeki, wracamy pod most i "zwiedzamy" odcinek ponizej mostu. W mej subiektywnej opinii bardziej ciekawy i urozmaicony. Zdecydowanie większa ilość drzew i krzewów porasta przestrzeń miedzy wałem przeciwpowodziowym a korytem rzeki, co utrudnia dostęp do miejsc, z których można wykonywać rzuty. Mimo, że jest to odcinek trudniejszy ale ciekawszy pod wzgledem rybostanu. Szansa na kontakt z sandaczem, szczupakiem, sumem, kleniem i boleniem. Jak dziś pamietam historię jaka przydarzyła mi się bodajże na piatej główce. To była późna jesień, dobre pięć lat temu i Odra była mocno podwyższona. Były kłopoty z dotarciem do dobrych miejsc /mocno przelane ostrogi/. Znalazłem wreszcie miejsce pomiędzy ostrogami skąd mogłem obrzucać klatkę. Po wykonaniu kilkunastu rzutów pod górną główkę i braku jakiegokolwiek kontaktu, zacząłem czesać rynnę, utworzoną przez wsteczny prąd. W którymś rzucie, na dużego białego twistera, "coś" siadło i zaczęła się zabawa. Do dziś nie wiem co to było. Po dwóch, trzech minutach, spięło się z haka, pozostawiając mnie w całkowitym osłupieniu. Kolega, który miał okazje się temu przypatrywać, na pocieszenie powiedział, że plecionka pięknie śpiewała, na wysokich tonach. Bywa i tak. Kontynuujemy swą przechadzkę i dochodzimy do miejsca, gdzie wał podchodzi do samego koryta rzeki. Miejsce ciekawe i często odwiedzane, zarówno przez przyjezdnych jak i miejscowych wędkarzy. Szansa na grubego szczupłego i dla ostrożnych wędkarzy, na ładne klenie. Kawałek dalej rozpoczynaja się krótkie, kamieniste ostrogi. Wyglądaja ciekawie ale rzadko kiedy odnosiłem tam sukces. Tutaj proponował bym zakończyć penetrację tego brzegu.
Bardzo ciekawe miejsca, można znaleźć po drugiej stronie Odry. W tym celu należy przejść po moście kolejowym, zachowując szczególna ostrożność, ze względu na dość intensywny ruch pociągów. Raczej nie polecał bym łowiska poniżej mostu / z wyjątkiem kilku pierwszych ostróg. W mej opinii ciekawszy jest odcinek powyżej. Dobrą informacją, które miejsca są ciekawe, mogą być ślady po ogniskach, palonych przez wędkarzy. Będziemy się tutaj przedzierać przez wysokie trawy i trzciny, gęsto porastające brzeg rzeki. Ale warto, bo możemy być przyjemnie zaskoczeni.
Uwagi końcowe.
Podobnie jak z łowiskiem "Brody", duża presja wędkarska, zwłaszcza w sezonie spiningowym. Stosunkowo dogodny dojazd, powoduje często nadmierne "zagęszczenie" braci wędkarskiej. Na lewym brzegu rzeki, niedaleko mostu kolejowego, dość duże starorzecze. Dobre miejsce dla miłośników okoni, łowionych na "paprochy".


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
myślę , że...
hornetpsr 27.11.03 12:20
.. jest to najmniej ciekawy odcinek odry w tym regionie a zwłaszcza ten ostatni po drugiej stronie odry od nietkowa i lasek . Slady po ogniskach są raczej wskaźnikiem najbliższego dojazdu dla wędkarzy z zielonej góry i okolic a nie atrakcyjności .
Myślę , że jeśli pojedzie pan dalej odcinkami - panie Rysiu to teraz dopiero się zacznie eldorado :))) ... pozdrawiam
     Odp: myślę , że...
Ryszard Siejakowski 27.11.03 14:54
    
.. zgadzam się z Tobą :o))) i dlatego odcinek od strony Nietkowa potraktowałem trochę po macoszemu i sygnalnie, bez wdawania się w szczegóły. Natomiast w góre od mostu, na lewym brzegu to ..... Trochę cierpliwości i uporu na piątej, szóstej i siódmej główce. Moim zdaniem, warto to obrobić.
Pozdr, Ryszard
         Odp: myślę , że...
hornetpsr 01.12.03 22:43
        
na razie to odrę obrabiaja dalej "rybacy" zarządu okręgu - zielona góra - i to pożądnie :))) . Nic nie jest ich w stanie zatrzymać , żadne protesty . Jak za dużo "wytargają" koło Cigacic to biora jeppa i jadą z sieciami np na starorzecze koło Bobrownik, lub jeszcze gdzie indziej .Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Fundusze ETF na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Fundusze ETF: ETF.COM.PL Analizy, ranking, aktualności, informacje, ryzyko, regulacje prawne, wydarzenia w Polsce i na świecie, linki, rynek giełdowy, podstawy i zasady inwestowania.