Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Serwer

Hit  Regulamin Forum

Autor: Rybie Oko
Temat: Portalowe sprawy i porady
Data:03.10.01 13:04
Ocena:7  (48)
Czytano:36270

W związku z licznymi nieporozumieniami, które mają miejsce na naszym Forum dyskusyjnym, uważamy za konieczne odtworzenie regulaminu korzystania z tej części Wędkarskiego Serwera Wirtualnego i publikujemy garść podpowiedzi, prosząc o stosowanie się do nich.


 • Na Forum staramy się o kulturalne wypowiedzi, nie nadużywamy wulgaryzmów (nie są one wykluczone w uzasadnionych wypadkach) i nie odnosimy się do osób, lecz do poruszanych tematów. Niedozwolone są jakiekolwiek wycieczki osobiste, inwektywy skierowane do kogokolwiek oraz pisanie o osobach trzecich.
 • Zawsze przedstawiamy się imieniem i nazwiskiem oraz podajemy swój adres e-mail (z wyjątkiem Forum Anonimowego, Ogólnego i tych innych na których dopuszczono anonimowość - nie trzeba się na nich logować).
 • Polskich znaków używamy wyłącznie wówczas, gdy mamy w naszych przeglądarkach prawidłowo ustawione kodowanie (Środkowoeuropejskie ISO - charset=iso-8859-2). W innych przypadkach piszemy bez polskich znakow.
 • Nie cytujemy w całości wypowiedzi z postów, na które odpowiadamy. Forum to nie usenet, wypowiedzi usystematyzowane są hierarchicznie, więc wiadomo, na jaką wiadomość odpowiadamy. Jeśli trzeba to cytujemy tylko mały fragment, którego dotyczy nasza odpowiedź.
 • W żadnym wypadku nie cytujemy na Forum poczty prywatnej ani w całości, ani we fragmentach.
 • Staramy się umieszczać na danym Forum wiadomości zgodne z jego tematem. Jeśli chcemy podzielić się z przyjaciółmi sprawą nie dotyczącą wędkarstwa lub zapytać o coś z innej dziedziny, opatrujemy temat listu formułką "Off topic".
 • Wiadomości "nie w temacie" mogą zostać przez moderatora przeniesione bez ostrzeżenia na inne forum, tzn. to któremu odpowiadają tematycznie.
 • Wielkich liter, które według netykiety oznaczają krzyk, używamy jedynie wówczas, gdy mamy zamiar jakąś wiadomość, frazę lub słowo wywrzeszczeć.
 • Jeśli to możliwe, staramy się naszym wiadomościom nadawać własne tytuły - zwiększy to czytelność wątków i pozwoli zorientować się, czego dotyczą pojedyncze wypowiedzi. Punkt ten nie ma charakteru nakazu, jest jedynie sugstią.
 • Nie zapychamy Forum wypowiedziami typu "Masz rację" - jeśli chcemy poprzeć czyjąś wypowiedź, staramy się ją rozwinąć, zaprezentować własne argumenty.
 • Staramy się nie dublować wypowiedzi - dajemy czas serwerowi i programom na wysłanie wiadomości: najpierw do subskrybentów, potem na ulokowanie jej na Forum.
 • Przed powtórnym wysłaniem postu odczekujemy przynajmniej kilka minut i nie zapominamy o odświeżeniu strony Forum, aby zobaczyć, czy wiadomość dotarła.
 • Warto pamiętać, że każdą wypowiedź można poprawić lub skasować do czasu pojawienia się pierwszej odpowiedzi.
 • Osoby zwiazane zawodowo z branżą wedkarską, wypowiadające sie na temat produktów lub usług pokrewnych prowadzonej działalności zobowiązane są do poinformowania o tym w umieszczanych na Forum postach.
 • Działalność czysto komercyjna na Forum jest zabroniona (nie dotyczy to oczywiście ogłoszeń zamieszczanych przez osoby fizyczne).

Nie przestrzeganie tego krótkiego regulaminu może spowodować wycięcie postu z Forum bez ostrzeżenia!


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
mozliwość łowienia
Krystian(vego) 26.3.05 14:35
czesc chcialem sie zapytac czy mozna zaplacic za karte po 31 kwietnia i co trzeba zrobic jesli sie nie placilo pzez 2 lata i teraz chce sie powrocic? jestem z woj dolnoslaskiego i jestem uczniem studentem!PROSZE pilnie o odpowiedz!!
     Odp: mozliwość łowienia
Piotr Łopaciński 26.3.05 16:33
    
Jeżeli masz przerwę w płaceniu przez dwa lata, to nie ma znaczenia, czy zapłacisz
przed 31 kwietnia, czy po.
Będziesz musiał ponownie zapłacić wpisowe.
Trzeba zgłosić się do swojego Koła i uregulować składkę wpisową i składki
roczne.
Pozdr...Piotr
opłaty
Maksymilian Rączy 06.3.05 11:26
ile wynosi opłata razem z karta wedkarska ogoolnie wszystko na wody nizinne w rzeszowie prosze o szybko odpowiedz mój kolega czeka:D

Max =D
pstrąg potokowy
Maksymilian Rączy 03.3.05 21:19
pstrągi łowie w srodkowej czesci sanu jest tam woda górska ale niewiem jaki ma on tam wymiar ochronny z reguaminu(w którym jest to niejasno wyjasnione) wynika ze 25 cm ale w gazetach wedkarskich pisza róznie nieraz ze 25 a nieraz ze 30 cm jak to wkoncu jest bo zawsze sztuki ponizej 30 cm wypuszczałem niechcac łamac regulaminu?!

Max =D
     Odp: pstrąg potokowy
andrzej 03.3.05 23:33
    
Na Sanie i dopływach 30 cm ,regulamin mówi to wyraźnie(pkt b)
pstrąg potokowy:
a/ w rzece Wiśle i jej dopływach od jej źródeł do ujścia rzeki San oraz w rzece Odrze i jej dopływach od granicy państwowej z Republiką Czeską do ujścia rzeki Bystrzycy oraz w rzece Bystrzycy i jej dopływach do 25 cm
b/ w pozostałych wodach do 30 cm
ale....od ujścia Hoczewki do mostu drogowego w Dynowie 31 cm !
http://www.pzwkrosno.republika.pl
do mostu w Dobrej -woda górska
od Dobrej do mostu w Dynowie-nizinna
od mostu w Dynowie do ujścia Stupnicy -górska
     Odp: pstrąg potokowy
andrzej 03.3.05 23:20
    
Zobacz jeszcze tutaj:
Karma dla psów do naszych wód!!!
Radek Broda 26.1.05 12:37
Ostatnie Wiadomosci Wedkarskie zachęcają w obszernym artykule do stosowania jako zanęty karmy dla psów. Ciekawi mnie czy ktoś z Redakcji, zastanowił się czy takie coś w ogóle można wrzucać do wody?! Czy ktokolwiek wie?
     Odp: Karma dla psów do naszych wód!!!
Wyga 26.1.05 17:18
    
Karma dla psów do wody? Czego to ludzie (czyt. ignoranci) nie wymyślą? Wszystko co się wrzuca do wody, szczególnie do wód stojących, jest szkodliwe. Zwiększa się ilość biogenów, a co za tym idzie pogorszenie jej jakości (zakwity, siarkowodór, metan, pogorszenie kondycji organizmów zwierzęcych, zmiana fauny (szczególnie ichtiofauny) i flory. Ale jest również i dobra strona. Karma psia jest wysoko przetworzonym surowcem (surowce pochodzenia roślinnego i zwierzęcego) i jako taka powinna być nierozpuszczalna w wodzie, a przynajmniej długo się rozpuszczać (utrzymuje się w postaci granulatu i jest dłużej dostępna dla ryb), lepiej trawiona (przyswajalność wzrasta przynajmniej o kilkanaście procent). Tak więc, większość biogenów pozostaje w rybie pod postacią białka zwierzęcego i tłuszczu.
No, ale wędkarze jako miłośnicy przyrody oraz ekolodzy z zamiłowania mają przecież świadomość ekologiczną i niczego do wód nie wrzucają.
Pozdrawiam
         Odp: Karma dla psów do naszych wód!!!
Tomek 26.1.05 19:33
        
Swój post spuentowałeś małą "niedydygresją": (...)"No, ale wędkarze jako miłośnicy przyrody oraz ekolodzy z zamiłowania mają przecież świadomość ekologiczną i niczego do wód nie wrzucają".

Owszem wrzucają to i owo, czasami nasikają i wywalą tonę ziemniaków, pęczak, groch i zanęty sztuczne. Ale psia karma! Chociaż piszesz, że z niej (psiej karmy): "większość biogenów pozostaje w rybie pod postacią białka zwierzęcego i tłuszczu!", to czy bieżesz pod uwagę, że składa się ona z mączki kostnej - zakazanej w Europie do podawania zwierzętom przeznaczonym do konsumpcji z powodu ryzyka wystąpienia BSE.
W Polsce PIES nie jest jeszcze stworzeniem uważanym za konsumpcyjne-jake normy spełnia mączka stosowana do produkcji jego karmy-nie wiem. Wiem natomiast, że ryba jest (jeszcze) pożądanym obiektem konsumpcji (i to obiektem, ogólnie uważanym za bardzo zdrowy) i chciałbym, aby w "moim" jeziorku-jeśli ktoś musi nęcić-niech nęci tym, co przynajmniej na opakowaniu ma napisane, że służy do nęcenia, a zostawił pieskom to co dla nich przeznaczone, bo nagle się okaże, że wszyscy wędkarze w trosce o swoje i najblizszych zdrowie, będą musieli zastosować się do metody NO KILL/365.
Pozdrawiam,
Tomek
             Odp: Karma dla psów do naszych wód!!!
Wyga 26.1.05 20:22
            
Ostatnie zdanie było niestety tylko żartem (delikatnie pisząc). A co do psiego jedzonka-chciałbym bardzo, aby większość karmy pozostawała w ciele rybek (żeby ładnie przyrastały). Ale tak nie jest. W porównaniu do zwykłej zanęty rzeczywiście więcej. Przyswajalność jej zwrasta mniej więcej dwukrotnie i nie przekracza 45% (najczęściej niecałe 40%). Co to oznacza dla wód można sobie wyobrazić. Jeśli chodzi o priony w mączce mięsno-kostnej nie obawiałbym się ich. Większość bydełka zostało spalone, trochę czasu upłynęło, a i pieski (i wszystkie nasze pupile) są lepiej traktowane niż ludzie. Poza tym nie słyszałem, żeby jakiś pupil dostał nagle szału. Na koniec chciałbym dodać, że nie tylko brać wędkarska przyczynia się do degradacji naszych wód, ale również rybacy, pomimo że z jezior żyją. I chyba tak musi być (stwierdzam ze smutkiem)
Pozdrawiam
PS. Spiningiści i muszkarze wcale nie są lepsi od zanętowców!!!
     Odp: Karma dla psów do naszych wód!!!
Piotr Łopaciński 26.1.05 14:45
    
A czym ta karma dla psów mogłaby zaszkodzić organizmom żyjącym w naszych wodach?
Jeżeli potrafiły przeżyć obecną emisję zanieczyszczeń przemysłowych, tony skwaśniałych ziemniaków wrzucanych corocznie przez mięsiarzy,
dziesiątki ton "ekologicznych zanęt" pochłanianych
przez wody w trakcie różnego rodzaju zawodów
sportowych, to tych parę kilogramów psich przysmaków na pewno im nie zaszkodzi.
Zresztą porównaj cenę kilograma tradycyjnej zanęty wędkarskiej i kilograma psiej karmy, to
odpowiedz nasunie się sama. Niewielu fanatyków zdobędzie się na jej szersze stosowanie.
Pozdr...Piotr
Okręgi
Sebastian P. 16.1.05 11:46
Co muszę załatwić by łowić w okręgu łódzkim na rzece Bzura , bo wybieram się tam na wakacje .
Sęk w tym że jestem w okręgu gdańskim. Jak to załatwic??
Opłata
Edi 07.1.05 19:14
Nie zdazrzylem oplacic skladki na 2005 rok a chcialbym wyjechac na lowisko. Czy oplata z 2004 rko jeszcze mnie obowiazuje i do kiedy ?
     Odp: Opłata
Sebastian Brzozowski 07.1.05 20:46
    
Składka którą wniosłeś była ważna TYLKO do 31 grudnia 2004. Jeśli chcesz legalnie łowić w 2005 to musisz wnieść opłaty na ten rok. Pozdrawiam Seba
Mam pytanie co do rzek górskich
Jacek Mołek 18.12.04 17:57
Mam 16 lat i mam kartę wędkarską od roku. Niedaleko mnie płynie górski odcinek rzeki Skawa. Chciałbym się dowiedzieć czy na górskich odcinkach rzek można łowić na spinning? Moi koledzy mówią że nie, ale ja nigdzie nie znalazłem takiego zakazu w regulaminie. W ogóle na co można łowić w takich rzekach? a i jeszcze jedno, czy do rejestru połowu ryb wpisuje się tylko ryby wzięte do domu czy w ogóle złowione? I jak te złowione to tylko te wymiarowe czy też niewymiarowe
Karta wędkarska:)
Paweł14 08.12.04 13:23
Mam 14 lat i chcialbym sobie zrobic karte wędkarską.Mieszkam koło Niepołomic i nie wiem gdzie moge wyrobic sobie karte wędkarską:(Prosze o szybką odpowiedz!!!
słonecznica
Abdul Wisimulacha 03.11.04 12:34
mam pytanko , czy można łowić na słonecznicę
( siuterkę ) w związku ze zniesieniem zakazu połowu na żywca
można na żywca,a podrywka...??
Michał Głuch 07.10.04 09:32
mam pytanie do wszystkich,wiem że przy zatrzymaniu połowów na żywca zakazano używanie podrywki.zakaz żywca odwołano a podrywka?co jest z podrywką??zapomnieli o niej??słyszałem że na niektórych akwenach można jej używac
czy są osoby u których w kole można jej używac??
Okręgi
Ireneusz Hulak 29.8.04 19:54
Mam pytanie może ktoś wie z jakimi województwami ma podpisany okręg opolski zezwolenie na połów
regulamin
Ireneusz Hulak 29.8.04 14:24
Mam pytanie cz to prawda że opłacając kartę wędkarską w jednym wojewudztwie mogę łowić we wszystkich wojewudztwach o ile jeziora,wody te nie wymagają dodatkowej opłaty
     Odp: regulamin
Mietek Pachucy 29.8.04 14:31
    
To nie jest prawda. Możesz łowić u siebie w okręgu(czyli uogólniając w STARYM województwie) oraz w tych okręgach które maja podpisane porozumienie z twoim. W innych trzeba dopłacać.
Biebrza a regulamin
Patryk Wielki 29.8.04 00:42
siema wszystkim.mam pytanie do osób znajacych sie na temacie, wedkujących na biebrzy oraz pracownikow BPN lub podlaskich kola PZw.Czy aby wedkowac na biebrzy potrzebna jest tylko i wylacznie licencja do polowow brzegowych(cena 75zł)?czy jesio do tego potrzebna jest zwykla karta wedkarska oraz wykupione znaczki na wody nizinne?Chodzi o to czy sama licencja starczy i czy straznikom parku przy kontroli starczy okazanie tylko i wylacznie licencji bez karty wedkarskiej?pozdrawaim i prosze zorientowanych o kakretna odpowiedz.z gory dziekuje
namiot - a sprawa wędkarza
Mirosław Giemza 14.8.04 20:53
Mam pytanie nurtujące mnie od dłuższego czasu. Jak wygląda sprawa rozbicia namiotu przez wędkarza nad wodą. U nas za rozbicie namiotu z podłoga nakładane sa mandaty. Czy reguluje to jakiśprzepis??? I jak ma się to np do wiaty wędkarskiej lub wiaty plażowej. Jest to tylko wiata otwarta bez zamkniecia ale z podłoga. Chciałbym dotrzeć gdzieś do jakiejś ustawy regulującej ten przepis, gdyż wydaje mi sięon na tyle śmieszny że wędkarzowi naprawde nic nie wolno. Sprawa dojazdu na stanowisko oraz parkowania samochodów to odrębna sprawa. Często łamane są przepisy gdyż nie ma odpowiednich miejsc parkingowych oraz doajzdów. Najłatwiej postawić znak zakaz wjazdu i mieć wędkarzy w głębokim powazaniu. Czy płacąc za karte 200 zł rocznie nie nalezy się coś więcej???? Sprzęt wędkarski tez waży swoje a pozostawienie samochodu 200 metrów od miejsca wędkowania grozi zastaniem samochodu na cegłach w naj;epszym wypadku. Tym bardziej że np dookoła jeziora prowadzi szutrowa droga. Jezeli ma ktoś wyciąg z ustawy regulującej sprawę namiotu to prosiłbym o kontakt.
namiot - a sprawa wędkarza
Mirosław Giemza 14.8.04 20:53
Mam pytanie nurtujące mnie od dłuższego czasu. Jak wygląda sprawa rozbicia namiotu przez wędkarza nad wodą. U nas za rozbicie namiotu z podłoga nakładane sa mandaty. Czy reguluje to jakiśprzepis??? I jak ma się to np do wiaty wędkarskiej lub wiaty plażowej. Jest to tylko wiata otwarta bez zamkniecia ale z podłoga. Chciałbym dotrzeć gdzieś do jakiejś ustawy regulującej ten przepis, gdyż wydaje mi sięon na tyle śmieszny że wędkarzowi naprawde nic nie wolno. Sprawa dojazdu na stanowisko oraz parkowania samochodów to odrębna sprawa. Często łamane są przepisy gdyż nie ma odpowiednich miejsc parkingowych oraz doajzdów. Najłatwiej postawić znak zakaz wjazdu i mieć wędkarzy w głębokim powazaniu. Czy płacąc za karte 200 zł rocznie nie nalezy się coś więcej???? Sprzęt wędkarski tez waży swoje a pozostawienie samochodu 200 metrów od miejsca wędkowania grozi zastaniem samochodu na cegłach w naj;epszym wypadku. Tym bardziej że np dookoła jeziora prowadzi szutrowa droga. Jezeli ma ktoś wyciąg z ustawy regulującej sprawę namiotu to prosiłbym o kontakt.
Pytanie dot. regulaminu
Cichu 05.8.04 22:33
Mam pytanie dotyczce regulaminu który nie bardzo pojmuje. No wiec mam karte wendkarska, nie jestem pelnoletni, na stawie w miejscowosci w ktorej mieszka na stawie PZW jest zakaz lowienia na 2 wedki tylko na jedna. Mam brata ktory tesh by chcial chodzic ze mna na ryby ale jest z mlody (ma 11lat i nie moze dostac karty). To czy moze on chodzic na ryby ze mna?? i jakimi metodami moze lowic??? Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory dzieki...
Okoń na spining
Jerzy Wierny 04.8.04 14:51
Dzień dobry,
od kilku lat bawię się świetnie łapiąc spiningiem szczupaki. Tam gdzie łowię jest dużo okoni, czasami trafiają na hak, a łowię raczej dużymi przynętami, bardzo często interesują się nimi bez ataku. Jak zmieniam przynętę na "okoniową" - zero efektów. Lubię moje zapasy ze szczupakami, ale jak nie żerują, próbuję z okoniami i ...nic.
Rady mile widziane.
karta
Lukasz Schab2 22.7.04 23:36
jade na mazury dokladnie nad jezioro tumjanskie jest ono oplacane osobno 90 zl ale nie mam karty czy musze ja mjec czy wystarczy ze wykupie pozwolenie na lowienie na tym jeziorze aha jak wykupi ta karte np. moj brat to czy ja bede mogl na nia lowic kiedy on bedzie np. w altance 100m. o demnie za odpowiedz zgory dziekuje lukasz
zywiec
Lukasz Schab2 21.7.04 00:14
Dzien dobry mam pytanie cz mozna lapac na zywca bo ja juz zglupjalem z tym regulaminem za odpowiedz z gory dziekuje lukasz
     Odp: zywiec
kosyy 21.7.04 13:35
    
można. zakaz był wprowadzony na krótko
karta wędkarska
Jurek Radzki 12.7.04 15:01
jakie kroki należy podjąć aby uzyskać kartę wędkarską ?
karta wedkarska
Paweł Głowacki 08.7.04 19:09
egzamin na karte wedkarska jest ustny czy pisemny i czy mozna popelnic jakies bledy
     Odp: karta wedkarska
Jacek 08.7.04 19:35
    
Osobiście zdawałem egzamin ustnie.Można popełnić błąd ,ale bez przesady.
karta wedkarska
Paweł Głowacki 08.7.04 18:57
egzamin na karte wedkarska jest ustny czy pisemny i czy mozna popelnic jakies bledy
     Odp: karta wedkarska
kuba 08.7.04 19:49
    
ja zdawałem pisemnie. 10 pytań nieograniczony czas. popelnilem 1 b łąd, bo niewiedziałem że został zniesiony wymiar ochronny karpia.
Składka
Dawid Ptak 06.7.04 01:46
Mam pytanie.Posiadam karte wędkarską lecz nie jestem członkiem PZW.Czy w takim razie moge wykupic pozwolenie na "wody nizinne" nie zapisując sie jednoczesnie do PZW?Dziękuje z góry za odpowiedź.
     Odp: Składka
Robert Hamer 06.7.04 06:08
    
Możesz, ale zostało to tak skalkulowane, że jest nieopłacalne finansowo i prawie nikt z tego rozwiązania nie korzysta.
Spinning -dwie osoby na jedna karte?
Kamil Olechno 28.5.04 18:39
Witam! Czy to prawda ze na jedn karte mog lowic dwie osoby metoda spinningowa? bo tak cos mi sie o uszy obilo ... pozdrawiam i prosze o info!
     Odp: Spinning - dwie osoby na jedną karte?
Waldemar Szewczuk 29.5.04 08:44
    
Masz niestety błędne info. Nie ma możliwości łowienia na spinning dwóch osób na jedną kartę. No, chyba że jedna trzyma wędkę a druga kręci korbką :)) Pozdrawiam :))
Czy to prawda?
slaw_11 20.5.04 10:00
Ostatnio rozmawiałem ze znajomym leśnikiem i powiedział mi, że prawdopodobnie z dniem wejścia Polski do UE to bedzie można wędkować w parkach i rezerwatach. Czy to prawda?
     Odp: Czy to prawda?
Abdul Wisimulacha 03.11.04 12:42
    
łosie na lasso
     Odp: Czy to prawda?
Abdul Wisimulacha 03.11.04 12:42
    
nieprawda
Mapka
Fabio 26.3.04 21:31
Chciałbym przejżeć mapę z wszystkimi jeziorami stawami i oczkami oraz innymi wodami PZW, ponieważ mam problem z dojechaniem na trzy stawki, które ponoć są Pegierowskie i nie należą do PZW, chcem to sprawdzić.
Koło Wędkarski
Marek Karwacki 18.3.04 18:49
Mam zamiar z kilkoma znajomymi założyć Koło Wedkarskie. Nie bardzo wiem jak to zrobic od czego zacząć Proszę o pomoc.
Czy musze od nowa
Sebastian Śliwka 31.1.04 17:26
W 1983 roku zostałem szczęsliwym posiadaczem legitymacji PZW składke opłaciłem tylko w 83r. Czy teraz musze od nowa wyrabiać karte jezeli mam tą starą?Jeżeli nie to co musze opłacić?
     Odp: Czy musze od nowa
Ryba 31.1.04 18:44
    
hmm chyba nie bedziesz musial wyrabiac nowej ale bedziesz placil kare i wszystkie skladki wpisowe itd ja tak mialem ale nie placilem 3 lata wiec w wypadku 11 lat nie wiem dokladnie jak to wyglada. pujdz do zwiasku i zapytaj sie wkasie wszytko ci powiedza
Regulamin PZW
Wiesław Czarnecki 21.1.04 19:04
Pytanie do prawnika PZW.
Czy młodzieniec do 14 roku życia może spiningować lub poławiać na muchę przy ojcu - uprawnionym do wędkowania w tym saamym czasie gdy wędkuje opiekun łowiąc na jednąa wędkę (spławikową, spiningową lub muchówke zgodnie z regulaminem PZW patrz $ 1 punkt6 podpunkt "a" i $5 punkt 2 regulaminu PZW z dnia 29.03.2003 r. !!!
     Odp: Regulamin PZW
Andrzej Ratomski 21.1.04 20:38
    
Brawo za dociekliwość! Nasi Panowie z ZG PZW podarowali "mięsiarzom" piękny prezent.Tym sposobem , usankcjonowano spiningowanie na dwie wędki ! Chociaz nie jestem specjalistą od interpretacji przepisów , to twierdzę , że nawet laik dopatrzy sie w tych przepisach niespójności .
Wersja RAPR z 1998 roku precyzowała dokładnie tą kwestię i wydaje mi się , że zapisy te nie wymagały zmiany.Zgodnie z zasadą , że co nie jest zabronione , to jest dozwolone - "amatorzy"
multispinningu" skrzętnie skorzystają z z takiego prezentu!
regulamin a pstrąg tęczowy...?
Stanisław Marcinkowski 01.8.03 13:45
Mam niecałkiem pewną informację jakoby tęczaki
w wodach otwartych /tj po za łowiskami komercyjnymi/ zostały pozbawione obowiązującej do niedawna ochrony - wymiaru i okresu...
Czy ktoś z WSP-stwa mógłby to zweryfikować ...?
A może odsyłacz do stosownego przepisu...!
Pozdrowienia i Podzięęęękowania!!!...
co się tyczy wędek - to - łamania / byle by nie
na zawadach lub w krzyżuuu!/ Siemanko!
     Odp: regulamin a pstrąg tęczowy...?
Zbigniew Szwab 01.8.03 14:24
    
Zgodnie z obowiązującym regulaminem - pstrąg tęczowy nie ma wymiaru ochronnego, ale ma limit dzienny wynoszący 4 szt.

Pozdrawiam Zbyszek :)

PS. Sugeruję umieszczać takie posty na forum głównym, a nie w komentarzach do artykułów ;)
interpretacja regulaminu
Krzysztof Kokociński 25.4.03 11:17
Witam wszystkich, nurtuje mnie pewien problem regulaminowy i bardzo prosiłbym o wypowiedz na ten temat, naświetlę sytuację. A więc jestem członkiem PZW, koła które posiada własną wodę "zamkniętą" na której naszym członkom sprzedawana jest licencja na połów karpia i szczupaka w cenie 100zł (opłata roczna) z tych że opłat jest zarybiana ta woda, na naszej zamkniętej wodzie mamy oddzielny regulamin mówiący "o limicie karpia 2 szt na dobę a pozostałe ryby zgodnie z Amatorskim Regulaminem Połowu Ryb PZW". Obok tego zamkniętego akwenu jest woda ogólnodostępna, na której według regulaminu PZW limit dzienny karpia jest 3 szt. I tu zaczyna sie problem

Czy łapiąc na wodzie otwartej 3 karpie wędkujący ma prawo przejść na wodę zamkniętą i złapać dodatkowe 2 karpie ? (bo za nie zapłacił dodatkowo wykupując licencję - taka jest interpretacja niektórych).

Czy jednak przekracza limit dzienny który mówi jasno 3 szt a regulamin naszej wody zamkniętej zaostrza regulamim PZW zmniejszając limit i podnosząc wymiar? (wymiar karpia na zamkniętym akwenie mamy 35 cm) i czy na wodach zamkniętych, licencjonowanych nie działa Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb?

Bardzo proszę o wypowiedzi w tej kwesti.
     Odp: interpretacja regulaminu
EKOLUDEK 26.3.04 20:48
    
Jest to pytanie (przepraszam) głupie. Bo gdy kupie w "rybnym" dwa karpie i pojadę sobie z nimi nad wodę i złapie trzy sztuki karpia (zgodnie z regulaminem) i strażnikom przy kontroli mam mówić, że te dwa karpie to sobie kupiłem.Dla nich i nie tylko to mam pięć karpi i basta i ten przykład radzę przełożyć innym. POZDRAWIAMValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Sprzęt wędkarski