Pod ochroną


Nieregularnik nr 10


Wszystkie KWI Spis Nieregularników KWI Nieregularnik nr 10


Na pożegnanie zimy Autor: Andrzej Trembaczowski
Wszyscy z utęsknieniem oczekują wiosny. Jest jednak tak grupka wędkarzy, która...

Naturalne tarło łososia atlantyckiego i troci wędrownej - ochrona i formy jego wspomagania Autor: Andrzej Trembaczowski
Stowarzyszenie Proekologiczne "Słupia" we współpracy z Parkiem Krajobrazowym "dolina Słupi" oraz WFOŚiGW w Gdańsku i Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zorganizowało w dniach 19 - 20 listopada 2004 sympozjum:
"Naturalne tarło łososia atlantyckiego i troci wędrownej - ochrona i formy jego wspomagania".

Rzeka Autor: Andrzej Trembaczowski
Zamykasz oczy. Czekasz na sen. Zmęczony, przytłoczony problemami, których rozwiązać nie można, próbujesz zasnąć. Sen nie przychodzi...
Wyobrażasz sobie Szczęśliwą Krainę. Tą, w której chciałbyś być. Daleko, od całej tej nudnej, bezmyślnej codziennej bieganiny, daleko od ludzkiej głupoty i ludzkich podłości...


Powtórka z sandacza Autor: Tomek Płonka
Kilka pytań zadanych w internecie skłoniło mnie do przypomnienia początkującym wędkarzom najważniejszych wiadomości o łowieniu sandaczy w rzece. Oczywiście w olbrzymim skrócie, gdyż pisanie książek pozostawiam profesjonalistom.

Niszczą Pilicę! Autor: Andrzej Trembaczowski
Warszawskie RZGW zabrało się za "naprawianie" Pilicy.

Pierwsze koty za płoty Autor: Marek Kaczmarczyk
Jak się powiedziało "A" to trzeba powiedzieć "B"... Po samobójczej decyzji nabycia zestawu muchowego (aby nikt mnie nie posądził o kryptoreklamę to powiem tylko, że.... nabyty w Krokusie :-)), przyszła pora na krok następny.

Horror nad Soliną Autor: Łukasz Stefanowski
Czy wędkarze nie mają już sumienia, poczucia etyki, świadomości, że działają na własną szkodę???

Pewien wrześniowy weekend Autor: Grzegorz Lacki
Ci, którzy mnie znają, znają mnie jako muszkarza, czasem spinningistę. Jednak dla mnie wędkarstwo to ciągła nieustająca przygoda. Odkrywanie nowych wyzwań i podążanie nowymi scieżkami to sama przyjemność. Jeśli chcecie, przeczytajcie, w którą stronę poszedłem tym razem.

Krytyk i eunuch Autor: Tomek Płonka
Krytyków mamy wielu. Przez ostatnie kilka lat obserwuję zachowania moich kolegów "po kiju" w szczególności tych wszystkich, którzy wypowiadają się w tematach związanych z wędkarstwem.

Gospodarka wędkarska - jak ją sobie wyobrażamy Autor: Andrzej Trembaczowski
Nie mam zamiaru pisać na ten temat artykułu, raczej zaproponować, byśmy wspólnie doszli do czegoś. Spróbujmy sprecyzować, jak to sobie wyobrażamy. Wiadomo - nie można dalej eksploatować zasobów naszych wód tak, jak to się dzieje obecnie. Efekt jest widoczny. Był widoczny zresztą już dawno temu. Czas, kiedy za symboliczną opłatę wolno było łowić prawie we wszystkich wodach, dawno już się skończył. I mamy co mamy...
BETONOWE RZEKI Autor: Bartosz Rozwadowski
Dzisiaj w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł o regulacji polskich rzek. Poniżej zamieszczam pełny tekst z którego dowiecie się jak bezsensownie marnuje się publiczne pieniądze i kto tak na prawdę z tego korzysta, bo na pewno nie społeczeństwo, ani przyroda.

Zapraszam do lektury,


Wędkarski poradnik podrywacza Autor: Tomek Płonka
Nie będzie tu nic o rybach. Łowienie jest proste – zarzucamy, potem jest branie, zacięcie, potem kręcimy korbką kołowrotka i wyciągamy rybę. Z kobietami jest trudniej, a wędkarzowi tym bardziej. Ale – „nie taki diabeł straszny jak go malują”.

'Ujarzmianie' Wisłoka Autor: Andrzej Trembaczowski
Wieprz, Rzeki Jurajskie nie są niestety jedynymi przykładami walki z naturą. Koparki nie ominęły Bóbru, Kwisy, Kamiennej a nad Podkarpaciu Wisłoka i Lubatówki. Ujarzmianie rzek trwało pomimo zapewnień prasowych ministra środowiska, że prace mają być uzgadniabne z przyrodnikami i wędkarzami.

V-te Roztoczańskie SWI Autor: Andrzej Trembaczowski
Jak i w poprzednich latach postanowiliśmy odwiedzić wspólnie Roztocze w czerwcu, bo i meszka już mniej uciążliwa, i wędkarzy nad wodą mniej, no i można łowić lipienie. W dodatku zwykle o tej porze roku pada, a nawet leje, co znakomicie wpływa na aktywność kropkowańców.

SWI BIESZCZADY 2004 - przygotowania Autor: Bartosz Rozwadowski
Nadszedł czas prawdy. Skoro powiedziało się "A", trzeba powiedzieć i "B". Przygotowania do SWI w Bieszczadach nabierają rozmachu, tak więc najwyższy czas dokonać rozpoznania terenu.

Wędzisko spinningowe (prawie) uniwersalne Autor: Tomek Płonka
Wielu spinningistów szuka wędziska uniwersalnego, aby nie trzeba było taszczyć nad wodę dwóch lub więcej kijów. Właśnie taki nabyłem i polecam szczególnie początkującym

Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©2004 Stowarzyszenie KWI

Klub gości na Rybim Oku
Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl