Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

Metody połowu


Wszystkie Poradnik Metody połowu

Co, jak i czym łowić - metody połowu dobre dla wielu ryb

Bezcenne porady doświadczonych Autor: Andrzej Jelonek
Piękna miejscówka, jedna z wielu na tym dzikim odcinku rzeki. Opodal, na łace, kilka krów zawzięcie przeżuwało trawę. Nieco dalej, w cieniu wierzby starszy człowiek, oparty o pień, leniwie dłubie w trawie swą wysłużoną laską.Wyprawa na leszcza Autor: Tomasz Tomczak
Wstaję o 3:00, śniadanko (herbatka z sokiem malinowym) i jazda nad Zalew Zegrzyński. Nad wodą jestem o 4:00. Cel wyprawy – leszcz.

Niewielka, ale... Autor: Anna Gostyńska
Uklejowe a,b,c. Od dluzszego czasu "zbieram" sie do napisania "czegos" obszerniejszego na temat polowu tych rybek. Moze kiedys zamierzenie sfinalizuje ale poki co - zlepek info dla mniej wtajemniczonych.

Jak złowić rybę? Autor: Roman "Fly" Wigura
Pytanie to wydaje się śmieszne z samego założenia. To przecież proste: podajemy muszkę, branie, zacięcie i... często zamiast ryby wiążemy następną muszkę. Po powrocie do domu do znudzenia opowiadamy wszystkim, jaki to okaz urwał nam wabik. Dla dodania wiarygodności naszym słowom pokazujemy końcówkę przyponu grubości np. 0,18 i to najlepszej firmy o wytrzymałości liniowej "x" i wytrzymałości na węźle trochę mniejszej.

Zdumiewające kule Autor: Patryk Gołembiewski
Hej wszystkim wędkarzom . Ostatnio zaczołem stosować kule wodne, efekty były zadziwiające. Chciałbym nadmienic że przynętą był chleb . W ciągu niespełna tygodnia moimi ofiarami były dość pokażne sztuki , amur 3,6 kg ,karp 2,8 kg,oraz karp 6,8 kg. polecam spróbujcie sami.

Zestawy komentuj
08.8.03
Boleń po węgiersku (i nie tylko) Autor: Anna Gostyńska
Poniżej wieszam zlepek fragmentów maili od jednego z węgierskich przyjaciół Rybiego Oka. Co prawda, autor posił o korektę ale tekst jest na tyle zrozumialy, że starałam się nie ingerować.
Co sądzicie o tej technice?
Mam jeszcze zdjecia ale wolalabym, zeby dopial je Darek (przy moich zdolnosciach z pewnoscia cos namieszam)
Pozdrawiam
Baba Jedza

Łowienie na muchę w wodach stojących Autor: Roman Šebesta; Artur Dac
Przedstawiam krótki tekst znakomitego czeskiego muszkarza i wykonawcy muszek Romana Šebesty z Frydka – Mistka o łowieniu pstrągów w czeskich wodach stojących.
Jest to coraz popularniejsza forma wędkowania u naszych południowych sąsiadów, dostosowana do specyficznych czeskich warunków i nie ograniczająca się jedynie do pstrągów ale obejmująca praktycznie wszystkie gatunki ryb występujące w wodach stojących. Przekonałem się o tym łowiąc na takim jeziorze w czerwcu br. Łowiliśmy karpie, płocie, okonie - choć pojechaliśmy na pstrągi. Z powodu upałów pstrągi strajkowały lecz i tak było to duże przeżycie.
No bo czy zdarzył się wam kiedykolwiek dublet złożony z karpia i okonia?

Artur Dac

Próbowanie nocy Autor: Marcin Jóźwik
Ostatnimi czasy w wędkarskiej prasie coraz częściej pojawiają się artykuły o nocnym spinningowaniu. W dni, gdy z nieba leje się żar, a słońce oślepia ludzi i zwierzęta, szanse na złowienie przyzwoitej ryby przynoszą dopiero ciemności i kojący chłód...


Początki na dużej rzece Autor: Wojciech Łęcki-Węgrzyn
Wreszcie zaczęło się ocieplać. Słońce nie ogrzewa nas jeszcze siłą, jaka byśmy oczekiwali jednak dzień znacznie się wydłużył i zaczyna rozpierać nas energia oraz niepohamowana chęć wyrwania się z domu za spinningiem w ręku, aby oddać się naszej pasji.


Amur Autor: Kazimierz Chrobak
Przytaczam autentyczne zdarzenia z przed kilkunastu lat być może dwudziestu kilku, i mam nadzieję, że niektórzy skorzystają z moich wspomnień, co zaowocuje lepszymi wynikami połowu tej pięknej ryby często potępianej, w wyniku błędów w zbyt licznym zarybianiu nią. Uważam, że rozsądne zarybienia mogą dać bardzo wiele satysfakcji łowiącym je przy zminimalizowaniu szkód wyrządzanych naturze tym bardziej, że gatunek ten nie rozmnaża się w naszych wodach i prędzej czy później zostanie wyłowiony. Chciałbym tym skłonić innych do podzielenia się cennymi uwagami i spostrzeżeniami przy połowach amurów i karpi.Dragająca szczytówka Autor: Kamil Mazur
Przechdząc brzegiem jakiegokolwiek łowiska widzimy wędkarzy siedzących przy dwóch ciężkich wędziskach, nie mogących się doczekać na jakiekolwiek branie. Tłumacząc im jak mogli popełnić błąd robimy z siebie pośmiewisko, a ich odpowiedziedz zawsze brzmi, że nad wode przyszli odpocząć i tylko metoda gruntowa umożliwia im to. Łowienie tą metodą prawie zawsze wiąże się z ciężkimi zestawami, grubymi żyłkami, co w rzeczywistości odstrasz to po co naprawdę przychodzimy nad wodę. Skoro już naprawdę chcemy odpoczywać nad wodą, a przy tym zobaczyć jakieś branie, łowiąc delikatnym a skutecznym zestawem. Spróbujmy przybliżyć sobie metode drgającej szczytówki, która nie wymaga zbyt dużego zaangażowania w trakcie połowu, a jest dużo skueczniejsza od typowego, popularnego gruntu.

Początek sezonu dla muszkarzy nizinnych, czyli... Autor: Roman "Fly" Wigura
...o łowieniu szczupaków na muchę.

Leszcze w wielkiej rzece Autor: Jacek Jóźwiak
Te leniwe na pozór ryby po bliższym poznaniu okazują się wyjątkowo wytrwałymi wędrowcami. Okazuje się, że niesłusznie kojarzone były z grubą warstwą mułu i rzecznymi zastoiskami. Leszcz otóż odżywia się przede wszystkim wodnymi bezkręgowcami. Bodaj największą część ich diety stanowią larwy owadów, przede wszystkim ochotkowatych. Te ostatnie z kolei występują masowo w partiach rzeki bogatszych w tlen, a więc po prostu w cienkiej warstwie osadów strefy pełnego, choć niezbyt szybkiego nurtu albo wśród filcowatych pasm glonów na kamienistych przelewach. Na głęboczkach za takimi przelewami można oczekiwać stad leszczy.

Kropkowańce Autor: Robert Cembalski
Nie ma prawdopodobnie na świecie spinningisty, który choć raz w życiu nie wybrałby się na "kropkowanego". Ilu zaś jest wśród nich takich, którym wyprawa owa nie przyniosła nic poza ubłoconymi butami i twarzą pokąsaną przez komary? Każdy z nas, osobliwie na początku swojej wędkarskiej drogi, przeżył na pewno swoje "pstrągowe Waterloo". Waterloo, którego można było uniknąć.

Fidrowanie w łachach - wędrowna DS Autor: Jacek Jóźwiak
Na te łachy po zejściu wielkiej wody przychodzi się niezmiernie rzadko. Mija się je obojętnie, przecina w drodze nad prawdziwą rzekę. Czasem tylko, kiedy przyjdzie chęć na święty spokój, ciszę i spowolnione wędkowanie, włazi się tu ze spławikówką i zaszywa w gąszczu - na karasie srebrzyste, które potrafią zaskakiwać rozmiarami.

Łopata spod krzaczka Autor: Jacek Jóźwiak
Przystawka kojarzy się z lenistwem. Ot, jakaś głęboczka za ostrogą, a jeszcze lepiej ujście kolektora - kilku, czasem kilkunastu facetów moczących zestawy przez cały dzień, od rana do wieczora. Rozłożone stołeczki, gąbczana poduszka czy wręcz szmata na kamieniu. Wielogodzinny przysiad, leniwe rozmowy z wzrokiem utkwionym w bombkowatym spławiku, kibicowanie w holach sąsiadów, emocje podczas własnego. I najważniejsze, najwygodniejsze - wędzisko położone na podpórkach... Żyć, nie umierać, brzucho zapuszczać!

Nocne jazie spod latarni Autor: Wojciech Łęcki-Węgrzyn
Chciałbym już na wstępie rozwiać domysły wynikające z tytułu, jako by jazie były łatwymi rybami, nic bardziej mylnego. Opisać tu pragnę doświadczenia, jakie nabyłem w czasie nocnych potyczek z tymi rybami, łowiąc nocą na spinning, nad wielką rzeką, w wielkim mieście.

Sposoby na suma Autor: Jacek Jóźwiak
Wbrew powszechnej opinii można łowić sumy na wiele sposobów. To nie tylko ciężka gruntówka, ale i spinning, żywcówka, spławikówka, przystawka. To także kilka odmian, kilka wariantów w każdej z tych technik.

(od redakcji: tekst pochodzi z okresu kiedy jeszcze dozwolona była metoda łowienia na żywca).


"Starożytne" patenty Autor: Jacek Jóźwiak
Starsi wędkarze zapewne słyszeli jeszcze o sumówce, ale ze świecą szukać takiego, który jej używał. To narzędzie wabiące, stosowane przy połowie sumów, zwane nad Donem kłokuszą lub kwokiem, a nad Dunajem cloncul, bucscalo lub splachadlo służy do naśladowania dźwięków wydawanych przez żerujące sumy i będących sygnałem informującym inne osobniki tego gatunku o bogactwie pokarmu.

Sumowy spinning Autor: Jacek Jóźwiak
Tak naprawdę niewielu jest spinningistów specjalizujących się w połowie suma. Po pierwsze wymaga to specjalistycznego sprzętu, pod drugie jest sprawą żmudną, kończącą się bardzo często zejściem z łowiska na pusto. Dwa, trzy dni męczących, siłowych wymachów i przychodzi ochota rzucić w kąt ciężkie wędzisko, złapać najlżejszy spinerek i zapolować na klenie przed sumowymi główkami.  | < 1 >  2  3  4  5  Następny


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Przygotowanie druku