Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

Jesień


Wszystkie Pory roku Jesień

Tak naprawdę to dla spinningistów oraz dla łowów dużych okazów białej ryby zaczyna się jesienią pora polowań na sztukę roku. Pole do popisu mają łowcy sandaczy, szczupaków, okoni. Podczas babiego lata można natknąć się nawet na "drugi szczyt" węgorzowej aktywności. Pstrągarze zmuszeni są przerzucić się na klenia i brzanę, zaś przed fanami drgającej szczytówki, ciężkiej gruntówki, przystawki i spławika otwiera się droga do leszczy wielkich jak łopata, do ogromnych płoci, karasi srebrzystych, brzan, jazi, kleni... Właściwie nie ma chyba ryby, której do listopada nie da się złowić, jeśli tylko posiądzie się nieco wędkarskiej wiedzy i doświadczenia.

Ryby, wędki, rady, fortele i wędkarze jesienią - to właśnie tutaj...

Nad Notecią Autor: Michał Żebracki
Na spinning

więcej Jesień komentuj
16.1.05 5/21
Czas szczupaka Autor: Andrzej Trembaczowski
Jesień... krótsze dni, mniej czasu, coraz trudniej zorganizować porządną wędkarską eskapadę. Wypady wczesnym świtem już się skończyły. Właściwie pozostały już tylko dni wolne, weekendy. Ile ich jeszcze zostało? Dobrze, że choć pogoda łaskawa tego roku. A kusi ta ładna pogoda i trudno wysiedzieć w mieście!


więcej Jesień Szczupak komentuj
02.11.04 7.9/106
Listopadowe marzenia Autor: Kazimierz Żertka
Przyznacie chyba, że niemożliwie długo wstaje listopadowy dzień.
Pełny kleistej wilgoci, odkładającej się przenikliwym chłodem po każdej cząstce ciała.
Niewielu znam ludzi, którzy tak naprawdę lubią listopad. To czas wielkich zmian.
Często się zdarzają jeszcze dni pełne złota i blasku kolorowych liści. Najczęściej jednak jest gorzej … to ta szarość deszczowo mglistych przestrzeni, nastraja nas refleksyjnie. To miesiąc pamięci o tych, co już od nas odeszli. I tylko intensywność barw kwitnącej chryzantemy jest niczym wyzwanie rzucone wyblakłemu słońcu.

Na przekór, z nadzieją, wiarą.


więcej Jesień Muszkarstwo komentuj
20.11.03 8.2/29 hit
Jesienią Autor: Marek Pedyński
Pośród kilometrami ciągnącej się smętnej wstęgi mgły, która niczym całun okrywała gasnące drzewa i krzewy, dało się gdzieniegdzie zauważyć ślady życia. To dzika kaczka przemknęła tuż nad ziemią, to znowu kropawy bażant przemaszerował z dostojnie podniesioną głową. Gdzieś w oddali rozległ się wrzask wystraszonej sroki. Później cisza. Mgła gęstniała z każdą minutą, po kilku godzinach jej triumf nad całą wiślaną doliną był niepodważalny. Dotarła do najdalszych zakątków, przesączyła się przez gęste chaszcze i wypełniła szarością przestrzeń pomiędzy wałami. W takie dni wielka rzeka, szemrząc cichutko, opowiada nadbrzeżnym wierzbom cudne historie, a te pochylają nisko swoje rosochate głowy, aby nie umknął choćby jeden szczegół z powierzanych tajemnic.

Siemianówka i szczupaki Autor: Rafał Seredziński
Sobota godzina 16ta wypływamy łódką z kolegą na duży zbiornik zalewu "siemianówka".

Ołów i złoto Autor: Marek Pedyński
Zanurzam koniuszki palców w wartkiej wodzie. Brrrr... ale zimna! A przecież to dopiero październik. Spoglądam nad siebie - niebo sine, ołowiane, ponure chmury suną szybko, groźnie marszcząc nastroszone brwi. Ostrzegają przed jesienną ulewą. Rzeka pod nimi też sina, pofalowana i zła, że ktokolwiek próbuje zakłócić spokój jej mieszkańców. Wznoszę modły, aby tym razem okazała się łaskawa dla zbłąkanego wędkarza. Czy pomogą? Nie wiem...


więcej Opowiadania Szczupak komentuj
14.10.03 8.2/32 hit
Złota polska jesień... KARDYNAŁÓW... Autor: Kazimierz Żertka
Z mgły poranka, ześlizgującej się po żółknących, wysrebrzonych przymrozkiem źdźbłach traw, rozpościera swe ramiona rozleniwione, zmęczone latem słońce.
Wkoło cisza, szelest tracąnych butami liści usypia, uświadamia przemijanie. Nieuchronne, ostateczne. Wkoło... wśród wstającego, odrętwiałego z zimna październikowego poranka - orgia barw, wszystkie odcienie złoto-żółto-czerwone. Długie srebrzysto-złote promienie przygasłego słońca, leniwie kołyszą brylanciki rosy na ostatnich nitkach babiego lata. Musicie przyznać, ze nasi przodkowie mieli dobry gust. Te soczyste, wrecz kiczowate widoczki październikowej buczyny, pójdą jak ciepłe bułki... na każdym wernisażu świata! Któż z nas, muszkarzy minie jesienny obraz Popradu, Sanu czy Drawy, ot tak sobie ... napewno nikt!

No i te ryby babiego lata!


Czas szczupaka Autor: Andrzej Trembaczowski
Jesień... krótsze dni, mniej czasu, coraz trudniej zorganizować porządną wędkarską eskapadę. Wypady wczesnym świtem już się skończyły. Właściwie pozostały już tylko dni wolne, weekendy. Ile ich jeszcze zostało? Dobrze, że choć pogoda łaskawa tego roku. A kusi ta ładna pogoda i trudno wysiedzieć w mieście!


więcej Rzeki Szczupak komentuj
24.9.03 7.6/67
Kleń - jesień i zima Autor: Jacek Jóźwiak
Zapewniałem już, że kleń jest rybą, którą łowić można przez cały rok. Łączne potraktowanie chłodniejszych pór roku wynika z tego, że ryby te jesienią i zimą nie zmieniają stanowisk zbyt radykalnie. W miarę ochładzania się wody coraz rzadziej przebywają w szybkim nurcie, coraz częściej szukają osłony przed rwącą wodą. Wiedzą o tym wędkarze w całej Europie i późną jesienią oraz podczas łagodnych zim nastawiają się na łowienie tego właśnie gatunku.

Kocham jesień.... Autor: Roman "Fly" Wigura
Niezależnie od pory roku prawdziwa jesień otwierają klucze dzikich gęsi lecących na południe. Lasy pełne są dorodnych grzybów, w powietrzu unoszą się liczne pasma babiego lata, a w wodzie......
W wodzie chłodne noce każą opuszczać białej rybie strefę przybrzeżną wprost pod paszcze drapieżników czyhających na pograniczu litoralu i głębokiej wody. Większe ryby stanowią pokarm szczupaków, natomiast stada narybku i stynki z upodobaniem atakują watahy okoni. To pora na grubego zwierza. Wtedy odkurzam moje specjalnie przygotowane na ten czas muszki.


Saga o rzecznym szczupaku - Coraz chłodniej Autor: Jacek Jóźwiak
Młode żabki, dopiero co przekształcone z kijanek, to zwiastun jesieni. Pojawiają się pod koniec sierpnia, a jeśli wrzesień i początek października nie wychłodzą zanadto powietrza i wody, to znikną dopiero po pierwszych długotrwałych przymrozkach.

Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Sznury galowe PSP Podstawową funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.