Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

O rybach


Wszystkie Poradnik O rybach

Opisy gatunków ryb, jak je odróżnić, co o nich wiemy

A litle big game Autor: Andrzej Trembaczowski
Amur biały, Ctenopharyngodon idella, pochodzi ze wschodniej Azji, z dużych ciepłych rzek o spokojnym nurcie. Jest roślinożerny, choć nie gardzi pokarmem zwierzęcym. Dorasta do 1,3 m i przekracza 30 kg. W Chinach podobno osiąga nawet 50 kg!.

Dość łatwo się przystosowuje nawet do wód chłodniejszych. Sprowadzony do Polski w końcu lat sześćdziesiątych, popierany w latach siedemdziesiątych, miał chronić wody przed nadmiernym zarastaniem. Obecnie stał się pospolity, a jego wpływ na środowisko wodne uważa się za szkodliwy. Największe amury łowi się w podgrzewanych wodach.


Niewielka, ale... Autor: Anna Gostyńska
Uklejowe a,b,c. Od dluzszego czasu "zbieram" sie do napisania "czegos" obszerniejszego na temat polowu tych rybek. Moze kiedys zamierzenie sfinalizuje ale poki co - zlepek info dla mniej wtajemniczonych.

Boleń po węgiersku cd. Autor: Anna Gostyńska
W odpowiedzi na pytania zadane do artykułu Boleń po węgiersku (i nie tylko) Laszlo Bak przesłał rysunek stosowanego zestawu i dodatkowo kilka fotek z ostatnich połowów.


więcej O rybach Zestawy komentuj
08.8.03 5.7/18
Kleń (Leuciscus cephalus) Autor: Konrad Puławski
W tym artykule przedstawiam jedną z najbardziej popularnych ryb w Polsce. Niedługo opiszę następne.

Płoć (Rutilus rutilus) Autor: Konrad Puławski
W tym artykule przedstawiam jedną z najbardziej popularnych ryb w Polsce. Niedługo opiszę następne.

No kill - brak logiki Autor: Mariusz Mucha
Od pewnego czasu pokutuje wsrod wedkarzy moda "no kill", ponoc chroniaca ryby przed wytepieniem... - pozornie.


Pstrąg potokowy - słów kilka o zwycięzcy Autor: Ryszard Siejakowski
Rozstrzygnięta została klasyfikacja na Miss i Mistera wśród ryb. Tytuł Mistera przypadł w udziale pstrągowi potokowemu i chyba zasłużenie, mimo "spiskowi" jaki uknuli zwolennicy szczupaka. Ale sprawiedliwości stało się zadość i niecne zamiary miłośników szczupłego spaliły na panewce.

Biedne ryby !? Autor: Mikołaj Andruchowicz
Biedne ryby !?
Piszę te słowa pod wrażeniem artykułu pt. „Młot na czebaczka i trawiankę” – zamieszczonych w dziale Wiadomości ekologiczne, autorstwa Jacka J. Jóźwiaka, który ukazał się w grudniowym numerze Wiadomości Wędkarskich, a także na stronach internetowych – Przepis na zabijanie - autorstwa Docia (serdecznie pozdrawiam przy okazji).

Kropkowańce Autor: Robert Cembalski
Nie ma prawdopodobnie na świecie spinningisty, który choć raz w życiu nie wybrałby się na "kropkowanego". Ilu zaś jest wśród nich takich, którym wyprawa owa nie przyniosła nic poza ubłoconymi butami i twarzą pokąsaną przez komary? Każdy z nas, osobliwie na początku swojej wędkarskiej drogi, przeżył na pewno swoje "pstrągowe Waterloo". Waterloo, którego można było uniknąć.

Jeszcze o karpiu... Autor: Anna Gostyńska
Dzięki wyjątkowemu sprytowi, przebiegłości, sporym rozmiarom i ogromnej sile, karpie są prawdziwym wyzwaniem nawet dla doświadczonych wędkarzy. Bardzo często ryba ta wystawia na próbę naszą pomysłowość, cierpliwość i umiejętności.

więcej O rybach Karp komentuj
28.6.02 6.9/53
Jak rozpoznać - łososia i troć? Autor: Sławek Rybicki
Już po króciutkim teście pod tytułem "Jaka to ryba" widać że większość z was uznała problem za banalny. Coś mi jednak mówi że aż tak banalny to on nie jest. Łatwo jest wydać wyrok o przynależności gatunkowej kiedy mamy podejrzane gatunki przed sobą. Gorzej gdy w ręku jest tylko jedna ryba a w głowie tylko ogólniki.

Jeszcze o karpiu Autor: Anna Gostyńska
Chcąc poszerzyć wiedzę na temat karpia natknęłam się na nieprawdopodobny wręcz ogrom materiałów. Z wieloma miałam okazję zapoznać się po raz pierwszy, niektóre mnie nawet trochę zbulwersowały a wiele informacji było wręcz wykluczających się.

więcej O rybach Karp komentuj
03.6.02 6.4/28
Zmysłowy sum Autor: Jacek Jóźwiak
Mówiliśmy już o zmysłach suma, warto jednak na chwilę jeszcze skupić się na dwóch z nich, najważniejszych z wędkarskiego punktu widzenia - węchu i słuchu.


Sumowy spinning Autor: Jacek Jóźwiak
Tak naprawdę niewielu jest spinningistów specjalizujących się w połowie suma. Po pierwsze wymaga to specjalistycznego sprzętu, pod drugie jest sprawą żmudną, kończącą się bardzo często zejściem z łowiska na pusto. Dwa, trzy dni męczących, siłowych wymachów i przychodzi ochota rzucić w kąt ciężkie wędzisko, złapać najlżejszy spinerek i zapolować na klenie przed sumowymi główkami.

Majowa ryba? Autor: Roman "Fly" Wigura
Szczupak w maju - rybą dobrą do łowienia...

Majowy lin Autor: Anna Gostyńska
I mamy wiosnę w pełni. Dłuższe i cieplejsze dni pozwalają nareszcie na coraz częstsze wypady nad wodę. Maj, większości wędkarzom, kojarzy się z jedna z najpiękniejszych ryb, żyjących w naszych wodach – linem.

więcej O rybach Lin komentuj
02.5.02 6.9/93
O majowym szczupaku słów kilka... Autor: Cruss
Maj to chyba najpiękniejszy okres w całym roku, wiosna rozkwita pełną parą, wszystko na ziemi się zieleni, a podwodą trwa eksplozja podwodnego życia. Dla wędkarzy to czas bardzo kuszący, tym bardziej, że w maju można „zapolować” na pysznego szczupaka.

Jaź ekologiczny Autor: Jacek Jóźwiak
Przez całe lata skłonny byłem zgadzać się z tymi, którzy twierdzili, że jaź ma strusi żołądek i można go łowić praktycznie na wszystko. Faktycznie, potrafił uwiesić się na kiju podczas zasiadek na brzanę, czyli połknąć sporą kostkę żółtego sera namoczoną w mleku. Nabierał się też na pacynkę kaszy manny gdzieś u wylotu zastoiskowych łach, kiedy polowałem na przyrzeczne japońce. Pęczak, pszenica, konopie, chleb, ciasta, a nawet syntetyczna pasta z tubki - na każdą z tych przynęt złowił mi się jakiś jaź. "Złowił mi się" - to sformułowanie znakomicie oddaje istotę rzeczy, była to bowiem zawsze zdobycz przypadkowa, przyłów przy okazji zasiadek na inne ryby.

Płoć - podwodna księżniczka - wędki i ryby Autor: Jacek Jóźwiak
Wędzisko do łowienia płoci musi być lekkie, delikatne, cięte. Płoć kojarzy się przede wszystkim z finezją przepływanki. Różni się ona zasadniczo od zestawów używanych do połowu innych ryb.


Płoć - wiosenne dziwactwa Autor: Jacek Jóźwiak
Nie tylko płoć nie potrafi powstrzymać apetytu na widok błyszczącego, spinningowego cacka. Reakcja taka przytrafia się często spokojnym leszczom i krąpiom, polując na okonie nie raz zdziwieniem zdejmujemy z haka wzdręgę. Znam faceta, który twierdzi, że na świecie nie istnieją ryby spokojnego żeru, bo wszystkie są w mniejszym czy większym stopniu drapieżnikami. Osobnik ten ostatnimi czasy ugania się ze spiningiem, zawzięcie polując na uklejki, i czasami nawet odnosi sukcesy. Słyszałam też o gościu, który tą metodą łowi jelce...  | < 1 >  2  3  4  Następny


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: eZ Publish